Financiële kaders Adequate kapitaal- en liquiditeitsbuffers bepalen de financiële soliditeit. Ze zijn daarmee noodzakelijke randvoorwaarden en onontbeerlijk voor het behouden van een hoge rating en goede toegang tot professionele funding. Hoewel de Rabobank niet streeft naar winstmaxi malisatie, is een gezonde winstontwikkeling wel belangrijk voor continuïteit, zekerheid en verdere groei. Het resultaat staat de komende jaren onder druk door een lage balansgroei, de hevige concurrentie op de spaarmarkt, een toename van wet- en regelgeving, lasten uit hoofde van het ex ante depositogarantiestelsel, de bankenbelasting en de resolutieheffing. Om toch de gewenste winstontwikkeling te bereiken is een groepsbrede focus op soberheid en kostenmatiging noodzakelijk. Tot en met 2016 is de ruimte voor groei van de uitzettingen beperkt. In Nederland zal de kredietvraag door de economische omstandigheden en de situatie op de woningmarkt beperkt zijn. In het buitenland zullen de groeimogelijkheden selectief worden benut. Zo zal het internationale rural- en retailbankbedrijf enigszins groeien om de activiteiten in enkele kernlanden te versterken. De ruimte voor groei voor het wholesalebankbedrijf en De Lage Landen is beperkt. Verder ligt de nadruk op het vergroten van de omvang van de toever trouwde middelen en het verder diversifiëren van professionele funding. In het nieuwe Strategisch Kader stuurt de Rabobank Groep concreet op de volgende financiële doelstellingen op het gebied van rentabiliteit, solvabiliteit en liquiditeit: - rendement op tier 1-vermogen van 8%; - core tier 1-ratio van 14% per eind 2016; - loan-to-depositratio van 1,3 per eind 2016. De loan-to-depositratio is de verhouding tussen de kredietverlening en de toevertrouwde middelen. Om deze ambitieuze doelstellingen daadwerkelijk gedurende de geplande periode te realiseren, zal de komende tijd geïnvesteerd moeten worden in medewerkers en ICT. Als de beperkte economische groei van de afgelopen jaren aanhoudt voor de gehele periode tot en met 2016, wordt het moeilijk om deze doelstellingen te behalen. 14 Jaarverslag 2012 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 15