Controleverklaring van de onafhankelijke accountant Verantwoordelijkheid van het bestuur Verantwoordelijkheid van de accountant Oordeel Aan de raad van bestuur en de raad van commissarissen van Rabobank Nederland De in dit verslag op pagina 110 tot en met 116 opgenomen jaarcijfers 2012, bestaande uit de geconsolideerde balans per 31 december 2012, geconsolideerde winst-en-verliesrekening, geconsolideerd overzicht van gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten, geconsolideerd vermogensoverzicht, geconsolideerd overzicht van kasstromen en overzicht verkorte bedrijfs- segmenten over 2012, zijn ontleend aan de gecontroleerde geconsolideerde jaarrekening van Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B.A. (Rabobank Nederland) te Amsterdam. Wij hebben een goedkeurend oordeel verstrekt bij die jaarrekening in onze controleverklaring van 25 februari 2013. De jaarcijfers 2012 bevatten niet alle toelichtingen die zijn vereist op basis van International Financial Reporting Standards zoals aanvaard binnen de Europese Unie en Titel 9 Boek 2 BW. Het kennisnemen van de jaarcijfers 2012 kan derhalve niet in de plaats treden van het kennis nemen van de gecontroleerde geconsolideerde jaarrekening 2012 van Rabobank Nederland. Het bestuur is verantwoordelijk voor het opstellen van de jaarcijfers 2012 in overeenstemming met de gecontroleerde geconsolideerde jaarrekening 2012 en de daarin opgenomen grond slagen voor financiële verslaggeving. Onze verantwoordelijkheid is het geven van een oordeel over de jaarcijfers 2012 op basis van onze werkzaamheden, uitgevoerd in overeenstemming met Nederlands Recht, waaronder de Nederlandse Standaard 810,'Opdrachten om te rapporteren betreffende samengevatte financiële overzichten'. Naar ons oordeel zijn de jaarcijfers 2012 in alle van materieel belang zijnde aspecten consistent met de gecontroleerde geconsolideerde jaarrekening 2012 van Rabobank Nederland en in overeenstemming met de daarin opgenomen grondslagen voor financiële verslaggeving. Amsterdam, 25 februari 2013 Ernst Young Accountants LLP w.g. drs. C.B. Boogaart RA 117 Controleverklaring van de onafhankelijke accountant

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 118