Leden: Remuneratiecommissie prof. mr. I.P. Asscher-Vonk, voorzitter De remuneratiecommissie bereidt de besluitvorming van de raad van commissarissen voor ir. W. Dekker betreffende de remuneratie van de leden van de raad van bestuur en het remuneratiebeleid prof. dr. ir. L.O. Fresco voor de leden van het Executive Kader. Daarnaast volgt zij nauwgezet het remuneratiebeleid prof. em. dr. L. Koopmans in de externe markt en adviseert zij de raad van commissarissen over de toepassing van de ing. AJ.A.M. Vermeer richtlijnen betreffende het beloningsbeleid in de bancaire sector. Binnen de kaders van het door de centrale kringvergadering vastgestelde remuneratiebeleid en aan de hand van de beoordeling door de raad van commissarissen van het functioneren van de raad van bestuur en de individuele leden van de raad van bestuur, heeft de renumeratiecommissie zich in 2012 diepgaand beziggehouden met de beloningsvoorstellen (waaronder begrepen de variabele beloningen) voor de individuele leden van de raad van bestuur. Tevens richtte de commissie zich op de beloningsoverzichten van de medewerkers op de lagere echelons en op de overige beloningsgerelateerde bepalingen die volgen uit de Code Banken en uit de Regeling Beheerst Beloningsbeleid van DNB en de vertaling daarvan in het groepsbrede beloningsbeleid van de Rabobank. Voor verdere informatie over het beloningsbeleid van de Rabobank Groep wordt verwezen naar het hoofdstuk Medewerkers. Leden: Beroepscommissie prof. h. c. dr. ir. M.J.M. Tielen, voorzitter De beroepscommissie fungeert als adviserende beroepsinstantie bij geschillen tussen lokale prof. mr. I.P. Asscher-Vonk, plaats- Rabobanken of tussen een of meer lokale Rabobanken en Rabobank Nederland. In 2012 is vervangend voorzitter één geschil aan de beroepscommissie ter behandeling voorgelegd, die daarover advies heeft S.L.J. Graafsma RA gegeven aan de voltallige raad van commissarissen. A. de Bruijn Utrecht, 25 februari 2013 Raad van commissarissen 108 Jaarverslag 2012 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 109