- Reflectie op eigen functioneren (medewerkers met een significante impact op het risicoprofiel van de onderneming) voor 50% toegekend in een instrument, de Deferred Remuneration Note (DRN). De waarde van de DRN is een-op-een gekoppeld aan de koers van de Rabobank Ledencertificaten. Elk jaar wordt er een benchmark uitgevoerd voor de positionering van de inkomens van de leden van de raad van bestuur. Uit deze benchmark blijkt het relatief bescheiden karakter van de toegekende beloningen. De variabele beloning voor de leden van de raad van bestuur is beperkt van omvang, zowel ten opzichte van het vaste inkomen als in vergelijking met de markt. Het variabele inkomen is gebaseerd op een aantal kwantitatieve, kwalitatieve, individuele en collectieve doelstellingen en heeft betrekking op de lange en de korte termijn. De variabele beloning van de raad van bestuur bedraagt maximaal 30% van het vaste salaris. Overigens is besloten over 2012 geen variabel inkomen uit te keren. Minimaal 60% van de toegekende variabele beloning wordt in eerste instantie voorwaardelijk toegekend en wordt pas na drie jaar onvoorwaardelijk (dit is de zogeheten uitstelregeling). Slechts bij een aantal zeer specialistische functies binnen Rabobank International en dochterondernemingen die in het buitenland opereren, wordt een hogere variabele looncomponent uitgekeerd, waarbij een uitstelregeling wordt toegepast die vergelijkbaar is met de regeling voor de raad van bestuur. Dit is in lijn met de beloningspraktijk die voor dit type medewerkers wereldwijd gebruikelijk is. Binnen de Rabobank is noch in het heden noch in het verleden sprake geweest van een beloningsstructuur die het nemen van onverantwoorde risico's zou kunnen uitlokken. Beloning leden raad van bestuur De coöperatieve identiteit en structuur van de Rabobank zijn verankerd in het belonings beleid voor de leden van de raad van bestuur. Binnen het kader van het door de centrale kringvergadering geformuleerde beloningsbeleid voorde leden van de raad van bestuur, dat past binnen de Visie op belonen en het Groepsbreed Beloningsbeleid, heeft de raad van commissarissen de prestatiegebonden uitkering van ieder lid van de raad van bestuur vastgesteld op basis van de beoordeling die heeft plaatsgevonden naar aanleiding van het functioneren in 2011Het volledige remuneratierapport 2011 is na behandeling door de raad van commissarissen besproken met de vertrouwenscommissie uit de centrale kringvergadering. Laatstgenoemde commissie heeft hierover verslag gedaan aan de centrale kringvergadering, die optreedt als vertegenwoordiger van de leden van Rabobank Nederland. Het totale inkomen van ieder lid van de raad van bestuur is in overeenstemming met de normen die zijn geformuleerd in de Nederlandse corporate governance code, de Code Banken, de Principes voor beheerst beloningsbeleid en de Regeling Beheerst Beloningsbeleid van De Nederlandsche Banken de Autoriteit Financiële Markten. De bezoldiging van de leden en oud-leden van de raad van bestuur van Rabobank Nederland bedroeg in 2012 11,5 (10,3) miljoen euro. Dit bedrag bestaat uit: in miljoenen euro's 2012 2011 Salarissen 6,9 7,0 Pensioenlasten 1,6 1,6 Toegekende prestatiegebonden uitkeringen 0,2 1,7 Afkoop beloningscomponent 2,8 Totale bezoldiging 11,5 10,3 De toegekende prestatiegebonden uitkeringen bedragen 0,2 (1,7) miljoen euro. De raad van commissarissen heeft besloten om over het performancejaar 2012 geen variabele beloning toe te kennen. De raad van bestuur heeft hier met instemming op gereageerd. De uitkering in 2012 over performancejaar 2011 was 0,2 miljoen euro hoger dan de last die in 2011 is genomen. De afkoop beloningscomponent betreft een eenmalige afkoop van een belonings component die voornamelijk was bestemd voor vervroegde uittreding, respectievelijk als aanvulling op het pensioen. De totale vaste beloning voor de leden van de raad van bestuur (de post 'salarissen') zal derhalve vanaf 1 januari 2013 uit dien hoofde dalen. De in de tabel opgenomen bedragen zijn exclusief de eenmalige belasting van 16% over het loon uit tegen woordige dienstbetrekking voor zover dat loon hoger was van 150.000 euro; de heffing bedraagt 1,4 miljoen euro. De raad van commissarissen beoordeelt doorlopend het eigen functioneren en dat van de afzonderlijke commissies. Tevens laat de raad van commissarissen een integrale onafhankelijke evaluatie uitvoeren over het functioneren in 2012. De betrokkenheid van ieder lid van de raad 105 Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 106