Beloningsbeleid ICT In verband met het steeds groter wordende belang van goedwerkende en efficiënte ICT- systemen voor de financiële dienstverlening aan klanten, is in 2011 besloten ICT-gerelateerde onderwerpen niet langer eerst binnen het ACRC te bespreken, maar direct in de volledige raad van commissarissen. De raad van commissarissen heeft tijdens enkele bijeenkomsten met de raad van bestuur van gedachten gewisseld over onder meer de stabiliteit van de IT-infrastructuur, diverse veiligheidsaspecten, de bestrijding van cybercrime in generieke zin en de cyberaanvallen die in 2012 op de Rabobank zijn uitgevoerd. Desinvesteringen De Rabobank bereikte in november 2011 overeenstemming met Safra over de verkoop van het belang dat de Rabobank had in de Zwitserse bank Sarasin. De raad van bestuur besprak deze stap uitvoerig met de raad van commissarissen. De verkoop van het Rabobank-belang in Sarasin is in 2012 afgewikkeld. In februari 2013 werd met de Japanse financiële dienstverlener Orix een koopovereenkomst getekend inzake de verkoop van Robeco. Deze stap werd door de raad van bestuur eveneens uitvoerig besproken met de raad van commissarissen. Investeringen De raad van commissarissen hechtte goedkeuring aan de verwerving van nagenoeg alle uitstaande aandelen in de Poolse Bank BGZ door de Rabobank in de zomer van 2012. Tevens stemde de raad van commissarissen na overleg met de raad van bestuur in met het overnemen van de resterende aandelen in Obvion van de andere aandeelhouder, Stichting Pensioenfonds ABP. Herbenoeming externe accountant De raad van commissarissen heeft in 2012 op advies van het ACRC besloten om de externe accountant voor herbenoeming voor te dragen aan de algemene vergadering voor de controle jaren 2013, 2014 en 2015. De algemene vergadering stemde op 14 juni 2012 in met deze herbenoeming. Duurzaamheid De raad van commissarissen hecht grote waarde aan de oriëntatie van de Rabobank op haar klanten en op de samenleving, en is zich ten zeerste bewust van de verantwoordelijkheid die een zorgvuldige invulling van deze kernwaarde met zich meebrengt. Het gaat daarbij om duurzame ontwikkelingen in de meest brede zin. De commissie voor coöperatieve aangelegen heden heeft zich gedurende het verslagjaar in een adviserende hoedanigheid over diverse duurzaamheidsgerelateerde thema's gebogen en heeft daarover met de raad van bestuur van gedachten gewisseld. Ook in plenaire samenstelling heeft de raad van commissarissen op ver schillende momenten met de raad van bestuur over deze thematiek gesproken. Het stemt de raad van commissarissen tevreden dat maatschappelijk verantwoord ondernemen ook in 2012, door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het Jaar van de Coöperatie, verder is geïnte greerd in de dienstverlening van de Rabobank. De Rabobank hanteert een zorgvuldig, beheerst en duurzaam beloningsbeleid. Voor een toelichting over het groepsbrede beloningsbeleid wordt verwezen naar het hoofdstuk Medewerkers in dit jaarverslag. De raad van commissarissen keurt het beloningsbeleid voor het senior management goed en ziet toe op de uitvoering ervan door de raad van bestuur. In het kader van risico management en om het principe'belonen voor prestaties en niet voor falen'te borgen, is het niet toegestaan om gegarandeerde variabele beloning toe te kennen aan medewerkers. Alleen bij het aannemen van nieuwe medewerkers is het, uitsluitend voor het eerste jaar van het dienstverband, toegestaan een zogenaamde welkomstvergoeding toe te kennen. Deze is bedoeld ter compensatie voor het vervallen van (uitgestelde) variabele beloning bij de voormalige werkgever, en hierop wordt de volledige cyclus van risk alignment toegepast. Met betrekking tot ontslagvergoedingen geldt dat deze de door de medewerker verrichte prestaties reflecteren en nimmer een beloning voor het falen van een medewerker bevatten. Eventuele materiële uitzonderingen op het groepsbrede beloningsbeleid moeten de vooraf gaande toestemming van de raad van bestuur en de raad van commissarissen hebben. De hoogste beloningen worden elk jaar door de raad van commissarissen via een groepsbrede beloningsrapportage besproken. De Rabobank kent geen variabele beloning in de vorm van optie- of aandeelhoudersrechten die aan bestuurders of hoger management worden toegekend. Wel wordt in lijn met de genoemde wet- en regelgeving de variabele beloning van zogenoemde Identified Staff 104 Jaarverslag 2012 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 105