Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland De raad van commissarissen kijkt terug op een enerverend 2012. De marktomstandigheden zijn verder verslechterd, niet in de laatste plaats op onze Nederlandse thuismarkt. De onzekerheid op de financiële markten hield lange tijd aan en klanten waren terughoudend in hun kredietvraag. In dit zeer lastige klimaat boekte de Rabobank een lager resultaat dan in voorgaande jaren. Desondanks blijven de solvabiliteit en de liquiditeitspositie van de Rabobank onverminderd sterk. De raad van commissarissen is, gegeven de huidige marktomstandigheden, niet ontevreden met het behaalde resultaat. De verwachtingen voor 2013 liggen in lijn met die van de raad van bestuur. De Rabobank is een van de sterkste banken ter wereld. Voorstel aan de algemene vergadering Corporate Governance Raad van commissarissen van Rabobank Nederland Conform het bepaalde in de statuten van Rabobank Nederland heeft de raad van commis sarissen het jaarverslag en de jaarrekening 2012 van Rabobank Nederland en van de Rabobank Groep, alsmede de daaraan toegevoegde gegevens onderzocht. De raad van commissarissen besprak deze stukken met de raad van bestuur, de interne accountant en de externe accountant Ernst Young Accountants LLP, en nam kennis van de goedkeurende verklaring van Ernst Young Accountants LLP bij de jaarrekening 2012. De raad van commis sarissen stelt de algemene vergadering van Rabobank Nederland voor om de jaarrekening 2012 vast te stellen en het voorstel tot winstbestemming te accorderen. De drie pijlers van de governance van Rabobank Nederland zijn slagvaardig bestuur, effectieve ledeninvloed en een sterken onafhankelijk toezicht. Het hoofdstuk Corporate Governance van dit jaarverslag beschrijft de corporate governance van Rabobank Nederland en de naleving van de Nederlandse corporate governance code. In het hoofdstuk Code Banken wordt uitgebreid gerapporteerd over de toepassing van de bepalingen van de Code Banken. Hierin geeft de Rabobank aan deze bepalingen voor goed ondernemingsbestuur in de financiële sector te volgen. De raad van commissarissen onderschrijft de inhoud van beide hoofdstukken. Informatie over de samenstelling van de raad van commissarissen is in dit jaarverslag opgeno men in het hoofdstuk Bestuurders.Voorde profielschets van de raad van commissarissen wordt verwezen naar de website. De taakopdracht van de raad van commissarissen en de rol die de raad van commissarissen vervult in de governancestructuur van Rabobank Nederland, zijn vermeld in het hoofdstuk Corporate Governance. De raad van commissarissen richt zich 100 Jaarverslag 2012 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2012 | | pagina 101