Audit Productgoedkeuring Het productgoedkeuringsproces is ingericht op groepsniveau. Sinds eind 2010 is een groeps- kader van kracht dat het beleid van de Rabobank Groep voor het productgoedkeuringsproces beschrijft en zich richt op het waarborgen van productkwaliteit. Tevens gelden normen voor de inrichting en processen voor productgoedkeuring, alsmede voor de individuele toetsing van producten binnen de groepsonderdelen. Hiermee neemt de Rabobank verantwoordelijk heid voor haar relatie met de klanten en voor het geboden kwaliteitsniveau. De afdeling Audit Rabobank Groep toetst de opzet, het bestaan en de werking van het productgoed keuringsproces. Op het gebied van audit maakt de raad van bestuur gebruik van de onafhankelijk gepositio neerde afdeling Audit Rabobank Groep. Die verricht op basis van een uitgebreide risicoanalyse en een daarvan afgeleid auditplan jaarlijks auditwerkzaamheden om te toetsen of de interne beheersing en het risicomanagement op orde zijn. De directeur van deze afdeling rapporteert rechtstreeks aan de voorzitter van de raad van bestuur en heeft een directe rapportagelijn naar het audit, compliance risk committee van de raad van commissarissen. Minimaal één keer per jaar vindt een tripartite-overleg plaats tussen de externe accountant, Audit Rabobank Groep en toezichthouders van De Nederlandsche Bank. Daarbij komen onder meer risico analyses, het auditplan en auditbevindingen aan de orde. In het jaarverslag staat in een verklaring van de raad van bestuur dat de interne risicobeheersings- en controlesystemen zo zijn ingericht dat de financiële verslaggeving betrouwbaar kan worden geacht. Beloningsbeleid De Code Banken bevat principes voor een zorgvuldig, beheerst en duurzaam beloningsbeleid, met aandacht voor niet-financiële prestatiecriteria. De regels voor het beloningsbeleid hebben betrekking op de lange termijn en op het voorkomen van ongewenste prikkels als het gaat om risico's. De Rabobank onderschrijft deze uitgangspunten. De Rabobank hanteert een zorgvuldig, beheerst en duurzaam beloningsbeleid. Dit past bij de strategie, het gewenste risicoprofiel, haar coöperatieve identiteit en bij de kernwaarden. Het beloningsbeleid sluit aan op een klant gerichte oriëntatie en houdt rekening met de langetermijnbelangen van de Rabobank, de internationale context van de markten waarop zij actief is en met de maatschappelijke acceptatie. De beloningsuitkomsten zijn evenwichtig en de performancecriteria zetten mede werkers niet aan tot het nemen van onverantwoorde risico's. Groepsbreed Beloningsbeleid De Rabobank heeft in 2011 evenals in voorgaande jaren, een prudent en beheerst risicobeleid gevoerd, wat zijn weerslag vindt in het beloningsbeleid. Voor een meer gedetailleerde toelichting over het Groepsbreed Beloningsbeleid wordt verwezen naar het hoofdstuk Medewerkers in dit jaarverslag. Ontslagvergoeding:'pas toe of leg uit' Voor leden van de raad van bestuur die voor 1 januari 2010 zijn aangesteld, wordt bij ontslag een ontslagvergoeding gegeven waarvan de hoogte is gebaseerd op de kantonrechtersformule. Dit is vastgelegd in eerder gemaakte afspraken met de betreffende leden van de raad van bestuur en betreft een afwijking van de betreffende bepaling van de Code Banken. De Rabobank kiest voor het toepassen van de bepalingen van de Code Banken en voor nieuwe leden van de raad van bestuur zal dan ook worden voldaan aan het principe van de Code Banken inzake de ontslagvergoeding. 97 Code Banken

Jaarverslagen Rabobank | 2011 | | pagina 98