Rabobank Groep Ondernemingsraad Ondernemingsraad Rabobank Nederland De Ondernemingsraad Rabobank Nederland is het medezeggenschapsorgaan. Deze onder nemingsraad ziet onder andere toe op een goede toepassing van de cao, de Arbowet en het Arbeidstijdenbesluit. Om de medezeggenschapstaak zo goed mogelijk te kunnen uitvoeren, overlegt de OR met de voorzitter van de raad van bestuur tijdens overlegvergaderingen. Per jaar worden er gemiddeld zes overlegvergaderingen gehouden. Tijdens dit overleg komen zaken aan de orde die Rabobank Nederland of de medewerkers raken, zoals bezuinigingen, reorganisaties en sociaal beleid. Voorafgaand aan de overlegvergadering bespreken de leden in de ondernemingsraad vergadering de behandeling in de overlegvergadering voor. Daar worden meningen en standpunten uitgewisseld om uiteindelijk tot een definitieve mening of definitief standpunt te komen. Op grond van de Wet op de Ondernemingsraden zijn aan de OR verschillende rechten toe gekend. Zo is de raad van bestuur bijvoorbeeld verplicht tijdig alle inlichtingen en gegevens te verstrekken die de OR redelijkerwijs nodig heeft om zijn taak te kunnen vervullen. Naast het recht op informatie heeft de OR onder meer over een advies-, instemmings- en initiatiefrecht. European Works Council De Rabobank heeft een Europese ondernemingsraad ingesteld, de European Works Council. Deze ondernemingsraad vertegenwoordigt de werknemers van Rabobank International en van dochterondernemingen van de Rabobank Groep in de Europese Unie. De European Works Council wordt geïnformeerd en geconsulteerd over medezeggenschapsonderwerpen die van belang zijn voor medewerkers van de gehele Rabobank Groep of onderwerpen die ten minste twee verschillende lidstaten raken. Onder de Rabobank Groep wordt verstaan de groep die Rabobank Nederland vormt met haar leden, de lokale Rabobanken, en een aantal gespecialiseerde dochterondernemingen. 93 Corporate governance

Jaarverslagen Rabobank | 2011 | | pagina 94