De raad van bestuur handelt bij de uitoefening van zijn taak overeenkomstig de belangen van Rabobank Nederland en de daaraan verbonden ondernemingen. Hierbij worden de belangen van groepen stakeholders, zoals klanten en medewerkers, in aanmerking genomen. De raad van bestuur legt verantwoording af aan de raad van commissarissen, de centrale kringvergadering en de algemene vergadering van Rabobank Nederland. Leden van de raad van bestuur worden voor een periode van vier jaar benoemd door de raad van commissarissen. Herbenoemingen geschieden eveneens voor een periode van vier jaar. De raad van commissarissen is tevens bevoegd bestuurders te ontslaan ofte schorsen. leder lid van de raad van bestuur beschikt over gedegen kennis van de financiële sector in het algemeen en het bankwezen in het bijzonder, van de maatschappelijke functies van de Rabobank en van de belangen van de betrokken partijen. Daarnaast beschikt ieder lid van de raad van bestuur over grondige kennis om de hoofdlijnen van het totale beleid van Rabobank Nederland te kunnen beoordelen en bepalen, en om zelfstandig een afgewogen oordeel te kunnen vormen over de risico's die daarbij worden gelopen. Er is een speciaal voor hen ont wikkeld programma van permanente educatie waar de leden van de raad van bestuur aan deelnemen. De raad van commissarissen beoordeelt periodiek het functioneren van de raad van bestuur en verbindt hier conclusies aan. De uitgangspunten van het beloningsbeleid van de raad van bestuur worden, op voorstel van de raad van commissarissen, vastgesteld door de centrale kringvergadering. De raad van commissarissen bepaalt vervolgens de bezoldiging van de leden van de raad van bestuur. De raad van commissarissen legt hier verantwoording over af aan de vertrouwenscommissie uit de centrale kringvergadering. Raad van commissarissen De raad van commissarissen van Rabobank Nederland houdt toezicht op het beleid van de raad van bestuur en op de algemene gang van zaken bij Rabobank Nederland en de met haar verbonden ondernemingen. Tevens houdt de raad toezicht op de naleving van wettelijke, statutaire en andere relevante regels. De raad van commissarissen vervult zijn taak vanuit het brede perspectief van de continuïteit van Rabobank Nederland en de daarmee verbonden ondernemingen. De raad toetst of er voldoende rekening wordt gehouden met de belangen van alle stakeholders (onder andere klanten en medewerkers) van Rabobank Nederland en de daarmee verbonden ondernemingen. Belangrijke besluiten van de raad van bestuur zijn onderworpen aan goedkeuring door de raad van commissarissen, zoals besluiten over de strategie die moeten leiden tot het realiseren van de doelstellingen, over de randvoorwaarden die bij de strategie worden gehanteerd, bij voorbeeld met betrekking tot financiële risico's en de relevante aspecten van maatschappelijk verantwoord ondernemen, en over de jaarlijkse vaststelling van de beleidsplannen en de begroting alsmede de operationele en financiële doelstellingen. Bij het toezicht wordt in het bijzonder aandacht besteed aan het risicomanagement. Daarnaast heeft de raad van commissarissen een belangrijke taak met betrekking tot het groepsbrede beloningsbeleid. Kandidaten voor de functie van commissaris kunnen worden aangedragen door de raad van bestuur, de ondernemingsraad van Rabobank Nederland en de algemene vergadering. De algemene vergadering van Rabobank Nederland benoemt, op voordracht van de raad van commissarissen, de leden van de raad van commissarissen. Een belangrijke overweging bij de voordracht en de benoeming zijn de aspecten deskundigheid en onafhankelijkheid van de individuele leden. In de profielschets worden de integriteit en de naar het oordeel van de raad nodig geachte deskundigheid en beschikbaarheid van de commissarissen omschreven. De leden van de raad van commissarissen nemen deel aan een speciaal voor hen ontwikkeld programma van permanente educatie. De vertrouwenscommissie van de centrale kringvergadering is belast met het vaststellen van de bezoldiging van de leden van de raad van commissarissen. 91 Corporate governance

Jaarverslagen Rabobank | 2011 | | pagina 92