Corporate governance De Rabobank Groep bestaat uit zelfstandige lokale Rabobanken, hun centrale organisatie Rabobank Nederland en een aantal gespecialiseerde dochteronder nemingen. Gegeven haar missie kiest de Rabobank het belang van de klant als vertrekpunt voor het dagelijks handelen. Dit betekent dat de Rabobank de klant de best passende financiële diensten wil bieden. De coöperatieve structuur maakt een langetermijnbenadering van de klantrelatie mogelijk. Zo kan de continuïteit van de dienstverlening bij blijvende winstgevendheid worden geborgd en kan de bank op duurzame wijze blijven investeren in een directe betrokkenheid bij de klant en diens omgeving. De lokale Rabobanken zijn de kern van de Rabobank. Zij zijn evenals Rabobank Nederland zelfstandige coöperaties. De lokale Rabobanken op hun beurt zijn lid en aandeelhouder van Rabobank Nederland. De lokale Rabobanken zijn sterk geworteld in hun eigen werkgebieden en beogen bij te dragen aan de economische ontwikkeling daarvan. De lokale Rabobanken zijn verdeeld over twaalf regio's, kringen genoemd. Iedere kring heeft een bestuur waarvan de leden tevens lid zijn van de centrale kringvergadering, een orgaan van Rabobank Nederland waarin een belangrijk deel van de beleidsvorming plaatsvindt. De leden van de centrale kringvergadering zijn - via de kringbesturen - door leden benoemd als hun vertegenwoordiger op lokaal en collectief niveau. Alle lokale Rabobanken samen vormen de algemene vergadering van Rabobank Nederland, het hoogste orgaan in de governance dat onder andere de raad van commissarissen van Rabobank Nederland benoemt. Het beleid van de Rabobank Groep is gebaseerd op haar strategische uitgangspunten. In de besluitvorming speelt de samenhang tussen risico, rendement en kapitaal een belangrijke rol. Voor de organisatie en beheersing van de Rabobank Groep zijn eisen geformuleerd die zijn gebaseerd op de geldende wettelijke regels en andere bepalingen. Nederlandse corporate governance code Hoewel Rabobank Nederland hiertoe vanwege haar coöperatieve structuur niet verplicht is, leeft Rabobank Nederland de Nederlandse corporate governance code op vrijwillige basis na. Mede vanwege haar coöperatieve structuur wijkt Rabobank Nederland op enkele punten af van de Nederlandse corporate governance code. Voor meer informatie hierover wordt verwezen naar www.rabobank.nl/governance. Code Banken In 2009 is de Code Banken voor de Nederlandse banken vastgesteld door het bestuur van de Nederlandse Vereniging van Banken in reactie op het rapport'Naar herstel van vertrouwen'van de Adviescommissie Toekomst Banken. Rabobank Nederland heeft in 2010 haar governance in overeenstemming gebracht met de Code Banken, nadat hiertoe in 2009 al voorbereidende stappen waren gezet. Gedragscode Rabobank Groep De wijze waarop de Rabobank Groep in de wereld wil staan, wordt bepaald door vier kern waarden die aan de missie en ambitie zijn ontleend: respect, integriteit, professionaliteit en duurzaamheid. Alle aangesloten onderdelen van de Rabobank Groep onderschrijven deze kernwaarden. Het zijn de randvoorwaarden voor het handelen van alle medewerkers van de 87 Corporate governance

Jaarverslagen Rabobank | 2011 | | pagina 88