Het GBB is van toepassing op de gehele Rabobank Groep in binnen- en buitenland. Het is opgesteld in lijn met de eisen die de Europese Capital Requirements Directive (CRDIII) stelt op het gebied van beheerst belonen in de financiële sector. Deze eisen zijn in Nederland wettelijk verankerd in het Besluit beheerst beloningsbeleid Wft en de Regeling beheerst belonings beleid Wft 2011Het nieuwe beleid verbiedt voor alle medewerkers binnen de Rabobank Groep expliciet een aantal praktijken; de belangrijkste daarvan is dat gegarandeerde variabele beloningen niet zijn toegestaan. Ook geeft het nieuwe beleid de raad van commissarissen van Rabobank Nederland de mogelijkheid om te beslissen dat er geen uitbetaling van variabele beloning plaatsvindt als dit de langetermijncontinuïteit en -soliditeit van de Rabobank Groep zou schaden. Daarnaast zijn, in lijn met de genoemde wet- en regelgeving, specifieke regels van toepassing op de bepaling van de variabele beloning van zogenaamde Identified Staff (medewerkers die uit hoofde van hun functie een materiële impact kunnen hebben op het risicoprofiel van Rabobank) en monitoringfuncties (Risk Management, HR, Control, ARG en Compliance). Alle medewerkers Identified Staff Monitoringfuncties Algemeen verbod op toekennen van gegarandeerde bonussen Verdeling van prestatiedoel stellingen over drie niveaus: Rabobank Groep, bedrijfs onderdeel en individueel Maximaal 50% financiële prestatiedoelstellingen Ten minste 70% functiespeci- fieke prestatiedoelstellingen Geen financiële doelstellingen op het niveau van de eigen controlerende rol, om onafhan kelijkheid te waarborgen. Terugvordering van de uitbe taalde bonus in het geval van fraude en/of onjuiste informatie. Significant deel van de variabele beloning (ten minste 50%) wordt driejaar uitgesteld, waarbij het uitgestelde deel onderworpen wordt aan ex-ante- en ex-post- risicotoetsen. Algemeen verbod op discretio- naire pensioentoezeggingen en hedgingstrategieën met betrekking tot variabele beloningen 50% van de totale variabele beloning wordt in de vorm van een financieel instrument uitbe taald. De waarde hiervan is gekoppeld aan de koers van een Rabobank Ledencertificaat. De jaarlijkse beoordelings- en beloningscyclus, inclusief het vaststellen en meten van de performancedoelstellingen is erop gericht de juiste doelstellingen te kiezen die de oriëntatie op en zorg voor de klant versterken, en in het belang zijn van de langetermijncontinuïteit en -soliditeit van de organisatie. De governancestructuur van de Rabobank is door de invoering van het GBB op een aantal punten versterkt, bijvoorbeeld op het punt van groepsbreed toezicht door de raad van commissarissen en de raad van bestuur op de toekenning en uitbetaling van variabele beloning aan de Identified Staff. Daarbij zijn monitoringcommissies ingericht bij alle bedrijfsonderdelen en dochters. Deze commissies zijn verantwoordelijk voor de uitvoering van de risicotoetsen op de totale en individuele variabele beloning van de Identified Staff en ze adviseren de raad van commissarissen over de goedkeuring van deze variabele beloning. Het doel van deze toetsen is om de risico's van variabele beloningen te verminderen en tevens eventuele ongewenste prikkels weg te nemen. 86 Jaarverslag 2011 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2011 | | pagina 87