Vooruitblik vastgoed Waardeveranderingen bedragen 69 basispunten Door de verdere verslechtering van de omstandigheden op de Nederlandse vastgoedmarkt stegen de waardeveranderingen bij Rabo Vastgoedgroep tot 136 (57) miljoen euro. Uitgedrukt in basispunten van de gemiddelde kredietportefeuille bedroegen de waarde veranderingen 69 (36) basispunten. Naar verwachting zal Rabo Vastgoedgroep ook de komende jaren last hebben van de moei lijke omstandigheden op de vastgoedmarkt. Op de woningmarkt is de onzekerheid bij de consumenten groot, omdat de crisis versterkt wordt door het ontbreken van een eenduidig woningmarktbeleid op de lange termijn. De woonconsument zal zich daardoor relatief weinig bewegen. Door de aanhoudend lastige marktomstandigheden zal de vastgoedfinancieringsportefeuille naar verwachting weinig tot geen groei laten zien. Op de commerciële vastgoedmarkt is onvoldoende evenwicht tussen vraag en aanbod, waardoor de huren en waarden van panden onder druk staan. Dit neemt niet weg dat de interesse voor kantoren op goede locaties, zoals stations en A1 -winkelgebieden in sterkere steden, nog steeds bestaat zowel bij beleggers als bij huurders. Ook in deze lastige markt wil Rabo Vastgoedgroep op sterke locaties actief zijn met de nadruk op duurzaamheid van vastgoed. In deze onzekere situatie is kennis van de markt buitengewoon belangrijk. Rabo Vastgoedgroep is vanwege haar marktpositie en expertise bij uitstek de partij om de schaarse kansen in de markt te verzilveren. 80 Jaarverslag 2011 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2011 | | pagina 81