Vastgoed Guur marktklimaat beïnvloedt resultaat Rabo Vastgoedgroep www.rabovastgoedgroep.nl De aanhoudend ongunstige economische omstandigheden hadden een grote impact op de vastgoedmarkten. De crisis beïnvloedde de resultaten van Rabo Vastgoedgroep, maar desalniettemin wist ze haar posities in de markten waarin ze opereert vast te houden. Bouwfonds Property Development, in Nederland actief onder de naam Bouwfonds Ontwikkeling, verkocht 8.112 woningen en MAB Development verkocht 94 woningen. In Frankrijk en Duitsland stegen de woning verkopen, maar in Nederland was er sprake van een daling. Voor het eerst werden er internationaal meer woningen verkocht dan in Nederland. MAB Development richtte zich specifiek op de herontwikkeling van commercieel vastgoed. In totaal werd voor ongeveer 650 miljoen euro aan projecten opgeleverd. De productie van commercieel vastgoed van MAB Development kwam iets lager uit op 269 miljoen euro. Ook FGH Bank ontkwam in deze markt niet aan oplopende dotaties aan de voorziening voor kredietverliezen. Er wordt onverminderd veel energie gestoken in het beheer van de kredietportefeuille. Ondanks de moeilijke marktomstandig heden behoudt de vastgoedbank haar stabiele positie. De kredietportefeuille groeide met 1,2 miljard euro tot 19,0 miljard euro. Het beheerd vermogen bij Bouwfonds REIM bleef nagenoeg stabiel op 7,2 miljard euro. Onder invloed van afwaarderingen op grondposities en een stijging van de waardeveranderingen van de kredietportefeuille daalde het resultaat van Rabo Vastgoedgroep tot 31 miljoen euro. De waardeveranderingen bedragen 69 basispunten van de gemiddelde kredietverlening. Rabo Vastgoedgroep richt zich op behoud van haar toonaangevende positie in Nederland en op beheerste groei in economisch sterke regio's in Frankrijk en Duitsland. Strategie Rabo Vastgoedgroep Rabo Vastgoedgroep opereert onder de merknamen Bouwfonds Property Development, MAB Development, FGH Bank, Bouwfonds REIM en Fondsenbeheer Nederland. Bouwfonds Property Development realiseert integrale woongebieden en kleinschalige multifunctionele projecten. MAB Development is een van de leidende ontwikkelaars van commercieel vastgoed. FGH Bank is specialist in het financieren van vastgoed. Bouwfonds REIM is manager van vastgoedfond sen. Fondsenbeheer Nederland is een onafhankelijke beheerder van zeven verschillende maat schappelijke fondsen die zich inzetten voor een betere kwaliteit van onze leefomgeving. Rabo Vastgoedgroep is het vastgoedexpertisecentrum van de Rabobank Groep en behoort tot de grootste vastgoedondernemingen in Europa. Buiten Nederland is Rabo Vastgoedgroep primair actief in Frankrijk en Duitsland. Met vastgoedontwikkeling (woongebieden en commer cieel vastgoed), vastgoedfinanciering en investment management wil Rabo Vastgoedgroep op een maatschappelijk verantwoorde wijze klanten helpen hun ambities te realiseren op het gebied van wonen, werken, winkelen en recreëren. Hierbij streeft Rabo Vastgoedgroep naar behoud van haar nationale en internationale marktposities, met een beheerste groei van de activiteiten in Frankrijken Duitsland. 75 Onze gespecialiseerde dochters

Jaarverslagen Rabobank | 2011 | | pagina 76