ESG-risicobeleid bij De Lage Landen De Lage Landen heeft een analyse van risico's gemaakt op het vlak van milieu, maatschappij en governance (environment, society, governance - ESG), waaruit blijkt welke delen van het bedrijf relatief hoge ESG-risico's lopen. Met deze analyse wordt de behoefte aan aanvullend ESG-risicobeleid voor specifieke sectoren of specifieke ethische kwesties beter in kaart gebracht. De Lage Landen is verder bezig met het actualiseren van haar algemene governance- model voor het beheersen van ESG-risico's en heeft onlangs haar beleid ten aanzien van de wapenindustrie aangescherpt met de toezegging af te zien van zaken waarbij controversiële wapenfabrikanten betrokken zijn. Eco-effectiviteit In 2011 werd het hoofdkantoor van De Lage Landen in Eindhoven gerenoveerd, waarbij een aantal milieumaatregelen is geïntroduceerd. Er is een flexibel kantoorconcept ingevoerd, met als resultaat een aanzienlijke vermindering van de benodigde kantoorruimte. Het is de bedoeling om in 2012 het BREEAM-certificaat voor duurzame gebouwen te verwerven. Het Amerikaanse kantoor in Wayne wordt ook vernieuwd, waarbij rekening wordt gehouden met de LEED-normen. In vergelijking met 2010 is het totale elektriciteitsverbruik licht gedaald, terwijl de hoeveelheid verbruikt papier en het aantal gereden kilometers ongeveer gelijk zijn gebleven. In het kader van haar aanbod van duurzame mobiliteitsdiensten heeft Athlon Car Lease in Schiphol-Rijk een Flex Centre geopend. Dit Flex Centre biedt klanten, leaserijders en partners een prettige kantooromgeving, met moderne faciliteiten, geavanceerde apparatuur en volledige kantoordiensten. Het Flex Centre zal klanten extra flexibiliteit bieden bij het zo efficiënt mogelijk plannen van hun werkdag. Maatschappelijke betrokkenheid In 2011 ontwikkelde De Lage Landen een wereldwijd programma op het gebied van maat schappelijke betrokkenheid, het Community Involvement Program. De organisatie streeft ernaar de lokale gemeenschappen waarin zij actief is positief te beïnvloeden door haar exper tise, financiële middelen en bijdragen in natura aan te bieden voor gemeenschapsprojecten. Als'asset-based leasing company'zal De Lage Landen ook haar assets en contacten met ven doren benutten om een bijdrage te leveren aan maatschappelijke doelen. Er zijn al vorderingen gemaakt met het verkennen van mogelijke pilotprojecten op het gebied van microleasing in zorgvuldig gekozen opkomende markten, in samenwerking met vendorpartners en NGO's. De Lage Landen heeft samen met de gemeente Eindhoven een maatschappelijk verantwoord 'matchmaking'-evenement georganiseerd. Dit evenement heeft geleid tot samenwerkings verbanden ter versterking van maatschappelijke betrokkenheid tussen maatschappelijke organisaties, liefdadigheidsinstellingen en bedrijven in de regio Eindhoven. Rabobank is een samenwerkingsverband aangegaan met het Wereld Natuur Fonds (WNF) dat De Lage Landen officieel ondersteunt met haar deelname aan de 11-12 Clipper Round the World Yacht Race. Door fondsen te werven en evenementen te organiseren heeft De Lage Landen bijgedragen aan de bekendheid van het WNF en hun werk voor natuurbehoud op zee. WNF en De Lage Landen verkennen ook de mogelijkheden voor gezamenlijke initiatieven en informatie-uitwisseling op het vlak van clean technology. Externe erkenning De Lage Landen is door het tijdschrift Leasing Life uitgeroepen tot'Green Lessor of the Year 2011'. Dat is de tweede keer dat deze prestigieuze prijs aan De Lage Landen is toegekend. Deze prijs is bedoeld voor de leasemaatschappij die de grootste stappen heeft gezet met financiering van groene technologie en tegelijkertijd de invloed van de dagelijkse bedrijfsvoering op het milieu heeft beperkt. 72 Jaarverslag 2011 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2011 | | pagina 73