Robeco krijgt vergunning Premie Pensioen Instelling Een van de markten waarop de geactualiseerde strategie van Robeco zich richt, is de pensioen- markt. In 2011 verkreeg Robeco als een van de eerste instellingen een vergunning van De Nederlandsche Bank voor zijn Premie Pensioen Instelling (PPI). De Wet introductie premie- pensioeninstellingen maakt het voor andere partijen dan verzekeraars en pensioenfondsen mogelijk om pensioenregelingen uit te voeren. Behalve op (middel)grote Nederlandse bedrijven richt Robeco zich op de Europese markt. Het beleggingsrendement van de Robeco PPI wordt ingevuld op basis van life-cyclebeleggen, waarbij de beleggingsportefeuille wordt afgestemd op de leeftijd van de deelnemer. Er wordt actief gebruikgemaakt van het netwerk van de Rabobank Groep voor de verkoop van dit pensioenproduct. Eind 2011 werd bekend dat Nutreco zijn aanvullende pensioen- en prepensioenregelingen per 1 januari 2012 onderbrengt bij deze PPI. De jarenlange ervaring met Robeco, in combinatie met aantrekkelijke voorwaarden, gaf Nutreco het vertrouwen dat de Robeco PPI de meest geschikte partij is. Rabobank verkoopt Sarasin aan Safra De Rabobank heeft in het verslagjaar haar belang in de Zwitserse private bank Sarasin aan de Safra Group verkocht voor 844 miljoen euro. De transactie ligt op dit moment ter goedkeuring bij de betrokken autoriteiten. Door de verkoop van Sarasin, dat gericht is op de bediening van private klanten buiten Nederland, kan de Rabobank meer de nadruk leggen op haar strategische kernactiviteiten, namelijk het brede marktleiderschap in Nederland en wereldwijde groei op het gebied van food en agri. Introductie nieuw bedieningsconcept en nieuwe producten Rabobank Private Banking introduceerde in 2011 Rabo Vermogensmanagement. Met dit concept kunnen vermogende klanten met complexe vermogensvragen door hun lokale Rabobank worden bediend. De lokale vermogensmanager of accountmanager Private Banking werkt hierbij samen met de specialisten van Schretlen Co om de klant integraal te bedienen. Klanten krijgen hiermee een combinatie van een specialistische aanpak en een persoonlijke benadering. Naast vermogensstructurering, -beheer en -advies biedt Rabo Vermogensmanagement diverse individuele oplossingen voor vermogende klanten, zoals begeleiding bij het zoeken naar goede doelen die bij de wensen van de klant passen, financieel inzicht bieden in de verkoopopbrengst van een bedrijf en ondersteuning bij de afwikkeling van de nalatenschap. Het nieuwe bedieningsconcept werd ondersteund door een massamediale campagne met als belangrijkste boodschap'Het verhaal kennen achter uw vermogen'. Met de introductie van diverse nieuwe producten heeft Rabobank Private Banking in 2011 ook haar dienstverlening op de markt voor welgestelden verder geoptimaliseerd. Zo introduceerde de Rabobank voor klanten met een aanzienlijk vrij vermogen Rabo VermogensSparen en werden de faciliteiten van het Rabo Riantpakket verder verbeterd. Rabobank en Schretlen Co in de prijzen De Rabobank en Schretlen Co kwamen als beste private bankers uit de bus in het jaarlijkse klanttevredenheidsonderzoek van het tijdschrift IncompanylOO. De dienstverlening werd beoordeeld op de gebieden kennis, resultaat, prijs en service. De Rabobank en Schretlen Co werden op alle gebieden beloond met cijfers boven de 7. Hieruit blijkt dat de klant de dienst verlening goed waardeert. Bij dit onderzoek werden 5.000 zakelijke beslissers uit het midden- en grootbedrijf gevraagd diverse bedrijven te beoordelen. De Rabobank staat al zeven jaar achter elkaar in de top drie. Naast de verder geïntensiveerde samenwerking tussen de Rabobank en Schretlen Co in 2011, droegen ook de koersvastheid en de soliditeit van de bank bij aan dit resultaat. Bovendien zoeken klanten meer zekerheid ten aanzien van hun vermogen. De Rabobank won de Gouden Tak 2011 met haar Eurostoxx 50 note. Volgens de website lEXProfs was deze note het meest transparante product met een uitstekend rendements perspectief. Ook het tijdschrift Management Team onderscheidde in 2011 de Rabobank als beste financiële dienstverlener, particulier vermogensbeheer was een van de categorieën waarbij de Rabobank koploper was. 65 Onze gespecialiseerde dochters

Jaarverslagen Rabobank | 2011 | | pagina 66