Onze gespecialiseerde dochters Vermogensbeheer Stabiel beheerd vermogen in turbulent beleggingsjaar www.robeco.com,www.sarasin.com,www.schretlen.com Het beheerd vermogen van klanten van de Rabobank Groep daalde in 2011 licht door een combinatie van positieve cashflow, negatieve beleggingsresultaten en positieve valutaresultaten. De totale instroom van vermogen bij de vermogens- beheeractiviteiten kwam uit op 7,0 miljard euro. Klanten hadden vooral in de tweede helft van 2011 te lijden onder de negatieve beursontwikkelingen. Het beleggingsresultaat was 16,5 miljard euro negatief en het valutaeffect was 4,9 miljard euro positief. Complexiteitsreductie leidde tot kostenbesparingen en een daling van het aantal medewerkers bij Robeco. Onder invloed van de marktomstandigheden en als gevolg van de verkoop van Sarasin daalde het resultaat met 105 miljoen euro tot 62 miljoen euro. Private Banking introduceerde Rabo Vermogensmanagement, waarmee de klant integraal wordt bediend door een samenwerking tussen de lokale Rabobanken en Schretlen Co. In het assortiment van Private Banking voldoet 71% van de beleggingsfondsen aan alle criteria van verantwoord beleggen. De Rabobank verkocht in 2011 haar belang in de Zwitserse private bank Sarasin. Als gevolg hiervan kan de Rabobank zich beter richten op haar strategische kernactiviteiten. Vermogensbeheeractiviteiten Rabobank Groep Met het aanbieden van een breed assortiment beleggingsfondsen en vermogensbeheerdiensten via verschillende distributiekanalen ondersteunen Robeco en Schretlen Co het marktleider schap van de Rabobank Groep in Nederland. Ze bieden met een breed productassortiment en gespecialiseerde beleggingsteams passende beleggings- en vermogensdiensten aan voor elk type belegger. Robeco, haar dochters Transtrend en Harbor Capital Advisors en Sarasin leveren diensten aan grote institutionele beleggers en voorzien internationaal in beleggingsdiensten aan onder andere vermogende klanten. Rabobank Private Banking en Schretlen Co bieden vermogensadvies en -beheer aan welgestelde en vermogende klanten. Verantwoord beleggen neemt hierbij een centrale plaats in. Rabo Vastgoedgroep biedt met Bouwfonds REIM op vast goed gebaseerde beleggingsproducten aan particuliere en institutionele beleggers. Strategie Robeco Het strategisch plan van Robeco is in 2010 geactualiseerd voor de periode tot en met 2014. Robeco wil zich richten op het terugbrengen van de complexiteit in de organisatie en het verstevigen van zijn positie als marktleider in Nederland. Hiertoe heeft Robeco keuzes gemaakt ten aanzien van het aantal producten dat het wil aanbieden en ten aanzien van de markten waarop het zich wil richten. Als gevolg hiervan is Banque Robeco France verkocht en is het aantal Robeco-beleggingsfondsen teruggebracht. Door complexiteitsreductie zijn minder mensen nodig en werd het aantal medewerkers teruggebracht. Robeco staat voor verantwoord beleggen en de geactualiseerde strategie richt zich op het verder integreren van factoren op het gebied van milieu, maatschappij en goed ondernemingsbestuur. Er is een uitsluitingsbeleid, Robeco maakt actief gebruik van zijn stemrecht en gaat de dialoog aan met de bedrijven waarin wordt belegd. 64 Jaarverslag 2011 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2011 | | pagina 65