ICT Duurzame mobiliteit Tien lokale Rabobanken maken sinds 2011 voor hun facilitaire vervoer gebruik van elektrische bedrijfswagens. De allereerste volledig elektrische bedrijfswagens - Renault Kangoos - werden vanuit het leasebedrijf Athlon uitgereikt. De alsmaar toenemende digitalisering leidt binnen de bedrijfsvoering tot een stijgende vraag naar ICT-middelen en een toenemend energieverbruik. Om hier goed mee om te gaan is de doelstelling geformuleerd om in 2013 het relatieve energieverbruik van ICT met 50% te reduceren ten opzichte van het jaar 2008. In 2011 is hiervoor een verdere efficiencyslag gemaakt in het verduurzamen van onze datacenters; de energie-efficiency nam toe met 12,5% ten opzichte van 2010. Via een interne campagne om gebruikte telefoons van medewerkers in te zamelen en opnieuw te gebruiken zijn ruim 3.400 telefoons verzameld. Dit leverde tevens een extra donatie van meer dan 10 duizend euro op aan het WNF. In 2011 is Rabobank deelnemer geworden van het Kennisnetwerk Groene Software. Doel van het netwerk is om samen met overheid en bedrijfsleven de ontwikkeling van efficiëntere software te stimuleren, die minder hardware vereist en dus energie en geld bespaart. In 2012 zal de Rabobank binnen een eigen ICT-applicaties gaan onderzoeken wat de impact is van groene software. Biologische catering Het cateringassortiment voor Rabobank Nederland bestond in 2011 voor meer dan 70% uit biologische producten. 63 Strategisch kader Hoogwaardig duurzaamheidsbeleid

Jaarverslagen Rabobank | 2011 | | pagina 64