Vooruitblik wholesalebankbedrijf en internationaal retail bankbed rijf Waardeveranderingen bedragen 73 basispunten De waardeveranderingen bij Rabobank International stegen in 2011 met 15% tot 686 (597) miljoen euro, onder andere door additionele dotaties aan de voorziening voor kredietverliezen van ACCBank. De waardeveranderingen bedragen 73 (64) basispunten van de gemiddelde kredietportefeuille en liggen daarmee boven het langjarige gemiddelde van 54 basispunten. Regulatory capital stijgt met 9% Het regulatory capital bij Rabobank International steeg in 2011 met 9% tot 7,1 (6,5) miljard euro. Het economie capital, de interne vermogenseis, bedroeg 8,8 (7,4) miljard euro. In beide gevallen is het kapitaal toegenomen als gevolg van een groei in de kredietportefeuille en een toename van het marktrisico door CRD III. Voor de eurozone ligt, net als voor Nederland zelf, geen snelle opleving van de economische situatie in het verschiet. Er wordt voor de komende jaren een gematigde economische groei verwacht. Hierdoor krijgen de klanten van Rabobank International, en daarmee ook Rabobank International zelf geen gemakkelijk jaar. De ingezette strategie, gebaseerd op een langetermijn- relatie met de klant en gericht op een brede dienstverlening in Nederland en in de food- en agrisector wereldwijd, wordt gecontinueerd. De Direct Banking-activiteiten worden verder uitgebouwd. Op belangrijke groeimarkten met een grote food- en agrisector wordt onderzocht hoe de Rabobank haar activiteiten in deze regio's verder kan uitbreiden op een manier die bij de strategie past. 42 Jaarverslag 2011 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2011 | | pagina 43