Verbinden met elkaar financieringsmogelijkheden. In 2012 wordt dit verder uitgebouwd. Het uitgangspunt daarbij is lokale Rabobanken en klanten toegevoegde waarde te bieden op het gebied van het financieren van innovaties. Dit gebeurt onder meer met een centraal aanspreekpunt, door kennis te delen en door verbindingen te leggen tussen verschillende partijen. Jaar van de Coöperatie In oktober 2011 vond in New York de officiële start plaats van het Jaar van de Coöperatie van de Verenigde Naties. De Rabobank is als partner verbonden aan dit initiatief en ondersteunt het jaar met een eigen programma. De Rabobank richt zich op twee thema's. Het eerste thema is 'Bankieren op coöperatieve wijze'. De Rabobank onderscheidt zich als bank door en dankzij haar coöperatieve aanpak. Een belangrijk voordeel voor coöperatieve banken is dat zij anders kunnen opereren dan banken die worden gedreven door aandeelhouderswaarde. Coöperatieve banken hebben meer ruimte om een eigen beleid voor de lange termijn uit te stippelen en vast te houden, en om duurzaam te ondernemen samen met de klant. Het tweede thema van de Rabobank is 'Verduurzaming van de voedselketens'. Een van de grote vraagstukken van de huidige en toekomstige generatie is hoe we 9 miljard mensen gaan voeden en grondstoffen beheren. Daaraan levert de Rabobank al 110 jaar een bijdrage met een sterke organisatorische en financiële basis. De Rabobank heeft dominante invloed gekregen in de food- en agriwereld en daarmee is haar (mede)verantwoordelijkheid toegenomen. Andere samenwerkingsverbanden In 2011 ondertekenden de Rabobank en pensioenuitvoeringsorganisatie PGGM een intentie verklaring om de mogelijkheden voor een nauwe samenwerking in de komende jaren te onderzoeken. In oktober 2011 lanceerden PGGM en de Rabobank de gezamenlijke website 'Samen voor Later'. PGGM biedt op de site actueel inzicht en de Rabobank geeft oplossingen om een eventueel pensioentekort aan te vullen. Verbinden met medewerkers De coöperatie is een bron van inspiratie voor ieder die aan het handelen van de Rabobank vorm en inhoud geeft. Ook het verbinden van medewerkers geschiedt vanuit de coöperatieve opvattingen van de Rabobank. In dit verslag is een separaat hoofdstuk opgenomen over medewerkers. 24 Jaarverslag 2011 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2011 | | pagina 25