Coöperatieve identiteit Missie en ambitie van de Rabobank Groep De Rabobank Groep stelt vanuit haar coöperatieve grondslag het gezamenlijke belang van mensen en gemeenschappen voorop. Vanuit betrokkenheid bij dat belang wil de Rabobank Groep een stuwende en vernieuwende kracht zijn die bijdraagt aan een duurzame ontwikkeling van welvaart en welzijn. Het realiseren van de huidige en toekomstige ambities van mensen en gemeenschappen is daarbij het doel. Het aandragen van de best mogelijke financiële oplossingen en het versterken van onderlinge samenwerking zijn daarbij de middelen. Vanuit deze missie is het de ambitie van de Rabobank Groep om in Nederland de meest klantgedreven en vernieuwende instelling te zijn op financieel terrein. Internationaal wil de Rabobank Groep de beste food- en agribank zijn met een sterke aanwezigheid in de belang rijkste food- en agrilanden in de wereld. Daarbij wordt de jarenlange ervaring ingezet die op dit gebied in Nederland en inmiddels vele andere landen is opgedaan. De Rabobank Groep wil daarnaast mondiaal excelleren op het gebied van duurzaam bankieren, passend bij haar identiteiten maatschappelijke positie. Coöperatieve doelstellingen De specifieke betekenis van de coöperatieve structuur is dat de Rabobank Groep het als haar eerste en belangrijkste taak ziet de belangen van haar klanten te dienen door: - het bieden van de best mogelijke financiële diensten die klanten als passend ervaren; - het bieden van continuïteit in dienstverlening, overeenkomstig het langetermijnbelang van de klant; - betrokkenheid van de bank bij de klant en zijn omgeving, waardoor realisatie van ambities mede mogelijk gemaakt wordt. Coöperatieve structuur De Rabobank kenmerkt zich al meer dan 110 jaar door haar coöperatieve structuur en lokale verbondenheid. De 139 lokale Rabobanken en hun ruim 7,6 miljoen klanten, onder wie hun 1,9 miljoen leden, vormen het hart van de coöperatie. De lokale Rabobanken op hun beurt zijn lid en aandeelhouder van de overkoepelende coöperatie Rabobank Nederland, die ze bij hun lokale dienstverlening adviseert en ondersteunt. De samenstelling van de Rabobank Groep kenmerkt zich door een sterke onderlinge verwantschap vanuit haar coöperatieve wortels, ook al kennen de dochters en gelieerde instellingen zelf geen coöperatieve structuur. Uit hoofde van de Wet op het financieel toezicht oefent Rabobank Nederland toezicht uit op onder andere bedrijfsvoering, solvabiliteit, liquiditeit en uitbesteding van de lokale Rabobanken. Daarnaast fungeert Rabobank Nederland als houdstermaatschappij van een aantal gespecialiseerde dochterondernemingen in binnen- en buitenland. Bij Rabobank Nederland werken circa 6.800 medewerkers (fte). 16 Jaarverslag 2011 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2011 | | pagina 17