Economic capital naar groepsonderdelen ultimo 2011 Economic capital naar risicocategorie ultimo 2011 Wholesalebankbedrijf en internationaal retail bankbed rijf Binnenlands retailbankbedrijf Vastgoed Leasing Vermogensbeheer Overig van het wholesalebankbedrijf en het internationaal retailbankbedrijf. Daarnaast is het markt risico toegenomen. De Rabobank heeft een nieuw model ontwikkeld voor marktrisico dat in lijn ligt met de aanpak voor het berekenen van het regulatory capital volgens CRD III. Het totale economie capital ligt ruimschoots onder het aanwezige toetsingsvermogen van 39,1 (35,7) miljard euro, dat aangehouden wordt om eventuele verliezen op te vangen. Deze omvangrijke buffer onderstreept de soliditeit van de Rabobank Groep. Beheersing financiële verslaggeving De Rabobank Groep streeft voortdurend naar verbetering van de corporate governance en de interne beheersing. Doel daarbij is een open, transparante cultuur van verantwoording over het gevoerde beleid en het uitgeoefende toezicht, en het houden van gelijke tred met toonaangevende, internationaal gehanteerde standaarden. In het licht van het voorgaande heeft de Rabobank Groep op vrijwillige basis haar beheersing van de financiële verslaggeving ingericht op een wijze die vergelijkbaar is met de manier waarop in de Verenigde Staten gevestigde bedrijven Sarbanes-Oxley 404 plegen toe te passen. Hiertoe bestaat geen verplichting, want de Rabobank Groep is niet geregistreerd bij de Amerikaanse Securities and Exchange Commission en daarom niet onderworpen aan de daarvoor geldende regelgeving en het bijbehorende toezicht. De Rabobank Groep is van mening dat interne beheersing van de financiële verslaggeving de effectiviteit van de financiële verslaggeving verbetert en mogelijkheden biedt om eventuele tekortkomingen eerder te identificeren en op te lossen. Dit leidt tot een hoge kwaliteit van de financiële verslaggeving van de Rabobank Groep. Interne beheersingsmaatregelen De Rabobank Groep hanteert interne beheersingsmaatregelen om te waarborgen dat met een redelijke mate van zekerheid: - transacties zodanig worden vastgelegd dat de jaarrekening kan worden opgemaakt in overeenstemming met de International Financial Reporting Standards zoals aanvaard binnen de Europese Unie, en dat inkomsten en uitgaven slechts worden verantwoord met de goedkeuring van het management; - ongeoorloofde verwerving, gebruik of verkoop van activa die van materiële betekenis zouden kunnen zijn voor de jaarrekening, wordt voorkomen of ontdekt. Het interne beheersingskader van de Rabobank Groep is gebaseerd op het raamwerk van de Committee of Sponsoring Organizations of theTreadway Commission (COSO). Zoals opgenomen in de verklaring getrouw beeld is de raad van bestuur van mening dat de interne beheersings- en controlesystemen toereikend en doeltreffend zijn en een redelijke mate van zekerheid geven dat de financiële verslaggeving geen onjuistheden van materieel belang bevat. Krediet- en transferrisico Operationeel en bedrijfsrisico Rente- en marktrisico Overige risico's 10 Jaarverslag 2011 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2011 | | pagina 11