Leden: prof. dr. L. Koopmans, voorzitter prof. mr. I.P. Asscher-Vonk ir. W. Dekker prof. dr. ir. L.O. Fresco ing. A.J.A.M. Vermeer Benoemingscommissie De benoemingscommissie bereidt de besluitvorming van de raad van commissarissen voor betreffende de samenstelling van en (her)benoemingen in de raad van commissarissen en de raad van bestuur. Tevens brengt de commissie aan de raad van commissarissen advies uit ten aanzien van benoemingen op directeursposities binnen de Rabobank en de gelieerde instellingen, en behandelt zij het thema'management en talent'in de volle breedte ter voor bereiding van de bespreking ervan in de vergadering van de raad van commissarissen. De benoemingscommissie behandelde ten slotte de (her)benoemingen in de raad van commissarissen. Leden: prof. mr. I.P. Asscher-Vonk, voorzitter ir. W. Dekker prof. dr. ir. L.O. Fresco prof. dr. L. Koopmans ing. A.J.A.M. Vermeer Remuneratiecommissie De remuneratiecommissie bereidt de besluitvorming van de raad van commissarissen voor betreffende de remuneratie van de leden van de raad van bestuur en het remuneratiebeleid voor de leden van het Executive Kader. Daarnaast volgt zij nauwgezet het remuneratiebeleid in de externe markt en adviseert zij de raad van commissarissen over de toepassing van de richtlijnen betreffende het beloningsbeleid in de bancaire sector. In 2011 heeft de remuneratie commissie zich, binnen de kaders van het door de centrale kringvergadering vastgestelde remuneratiebeleid en aan de hand van de beoordeling van het functioneren van de raad van bestuur en de individuele leden van de raad van bestuur, diepgaand beziggehouden met de beloningsvoorstellen (waaronder begrepen de variabele beloningen) voor de individuele leden van de raad van bestuur. Tevens richtte de commissie zich op de beloningsoverzichten van de medewerkers op de lagere echelons en op de overige beloningsgerelateerde bepalingen die volgen uit de Code Banken alsmede op de Regeling Beheerst Beloningsbeleid en de vertaling daarvan in het Groepsbreed Beloningsbeleid van de Rabobank. Voor verdere informatie over het beloningsbeleid van de Rabobank Groep wordt verwezen naar het hoofdstuk Medewerkers. Leden: prof.h.c.dr.ir. M.J.M.Tielen, voorzitter prof.mr. I.P. Asscher-Vonk S.L.J. Graafsma RA Beroepscommissie De beroepscommissie fungeert als adviserende beroepsinstantie bij geschillen tussen lokale Rabobanken of tussen een of meer lokale Rabobanken en Rabobank Nederland. In 2011 zijn aan de beroepscommissie geen geschillen ter behandeling voorgelegd. Utrecht, 29 februari 2012 Raad van commissarissen 107 Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland

Jaarverslagen Rabobank | 2011 | | pagina 108