getroffen. Zo is uitgebreid van gedachten gewisseld over de uitkomsten van de verschillende stresstests die door de Rabobank zijn uitgevoerd. De raad van commissarissen constateerde hierbij dat de core tier 1-ratio zich op een comfortabel niveau bevindt en ten opzichte van andere financiële instellingen op een onderscheidend hoog niveau. Ook is door de raad van commissarissen en de raad van bestuur uitvoerig gesproken over maatregelen die door de respectievelijke toezichthouders en de regering zijn afgekondigd en de risico's die aan stapeling van deze maatregelen verbonden zijn. Nieuwe ratingmethodologie Standard Poor's Al in een vroegtijdig stadium is de raad van commissarissen door de raad van bestuur geïnfor meerd over de aangekondigde methodologiewijzing van ratingbureau Standard Poor's en de aanpassing van de rating van de Rabobank die daarvan mogelijk het gevolg zou kunnen zijn. De raad van commissarissen heeft de mogelijke impact hiervan en de te treffen maatregelen op diverse momenten met de raad van bestuur besproken. De raad van commissarissen ziet in de nieuwe rating de stabiliteit en sterke kredietwaardigheid van de Rabobank herbevestigd. ICT Gelet op het steeds groter wordende belang dat binnen de organisatie aan ICT moet worden gehecht, is in 2011 besloten ICT-gerelateerde onderwerpen niet langer eerst binnen het ACRC te bespreken, maar direct in de volledige raad van commissarissen. De raad van commissarissen heeft tijdens enkele bijeenkomsten in het jaar met de raad van bestuur van gedachten gewisseld over onder meer de stabiliteit van de IT-infrastructuur, diverse veiligheidsaspecten, de bestrijding van cybercrime in generieke zin en de cyberaanvallen die in 2011 op de Rabobank zijn uitgevoerd. Aanpassing interne governance In 2011 heeft de Rabobank haar interne governance in lijn gebracht met de bepalingen van nieuwe regelgeving op basis van de Regeling Beheerst Beloningsbeleid. De raad van commis sarissen was intensief betrokken bij dit proces en zal voortaan onder andere goedkeuring dienen te verlenen aan de variabele beloning van de individuele Identified Staff-medewerkers binnen de Rabobank Groep. Mede ten gevolge van deze gewijzigde regelgeving en de invoering van het Groepsbreed Beloningsbeleid zijn de reglementen van de raad van commissarissen, de remuneratiecommissie van de raad van commissarissen en het audit, compliance risk committee van de raad van commissarissen gewijzigd. Desinvesteringen De Rabobank bereikte in november 2011 overeenstemming met Safra over de verkoop van het belang dat de Rabobank heeft in de Zwitserse bank Sarasin. De transactie ligt op dit moment ter goedkeuring bij de betrokken autoriteiten. In 2010 besloot de Rabobank het belang in Achmea te verminderen. Dit is in 2011 geëffectueerd. De raad van commissarissen heeft met deze transacties ingestemd. Maatschappelijk verantwoord ondernemen Het stemt de raad van commissarissen tevreden dat maatschappelijk verantwoord ondernemen in 2011 verder is geïntegreerd in de dienstverlening van de Rabobank. De commissie voor coöperatieve aangelegenheden heeft zich gedurende het verslagjaar in een adviserende hoedanigheid over diverse MVO-gerelateerde thema's gebogen en heeft daarover met de raad van bestuur van gedachten gewisseld. Beloningsbeleid De Rabobank hanteert een zorgvuldig, beheerst en duurzaam beloningsbeleid. Voor een toelichting over het Groepsbreed Beloningsbeleid wordt verwezen naar het hoofdstuk Medewerkers in dit jaarverslag. Elk jaar wordt er een benchmark uitgevoerd voor de positionering van de inkomens van de leden van de raad van bestuur. Eerdere benchmarks wezen uit dat deze inkomens zich onder 103 Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland

Jaarverslagen Rabobank | 2011 | | pagina 104