Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland www.rabobank.com/rvc In 2011 wist de Rabobank, ondanks de wereldwijde economische turbulentie, haar solide financiële positie verder te verstevigen. De unieke governance van de Rabobank, met de coöperatieve 'checks and balances', vormde hiervoor de basis. De schuldencrisis, die verhevigde in de tweede helft van 2011, had invloed op het resultaat van de Rabobank Groep. Zo nam de concurrentie op de spaarmarkt toe en stegen de waardeveranderingen bij de lokale Rabobanken. Ook nam de winst gevendheid van Robeco, Rabo Vastgoedgroep en Achmea af. Hoewel de winst op een lager niveau is uitgekomen dan begin 2011 werd voorzien, is de raad van commissarissen gegeven de huidige marktomstandigheden tevreden met het behaalde resultaat. Voorstel aan de algemene vergadering In lijn met het bepaalde in de statuten van Rabobank Nederland heeft de raad van commis sarissen het jaarverslag en de jaarrekening 2011 van Rabobank Nederland en van de Rabobank Groep, alsmede de daaraan toegevoegde gegevens onderzocht. De raad van commissarissen besprak deze stukken met de raad van bestuur, de interne accountant en de externe accountant Ernst Young Accountants LLP, en nam kennis van de goedkeurende verklaring van Ernst Young Accountants LLP bij de jaarrekening 2011. De raad van commissarissen stelt de algemene vergadering van Rabobank Nederland voor om de jaarrekening 2011 vast te stellen. Corporate Governance De drie pijlers van de governance van Rabobank Nederland zijn slagvaardig bestuur, effectieve ledeninvloed en een sterk en onafhankelijk toezicht. Het hoofdstuk Corporate Governance van dit jaarverslag beschrijft de corporate governance van Rabobank Nederland en de naleving van de Nederlandse corporate governance code. In het hoofdstuk Code Banken wordt uitgebreid over de toepassing van de bepalingen van de Code Banken gerapporteerd. Hierin geeft de Rabobank aan deze bepalingen voor goed ondernemingsbestuur in de financiële sector te volgen. De raad van commissarissen onderschrijft de inhoud van beide hoofdstukken. Raad van commissarissen van Rabobank Nederland Informatie over de samenstelling van de raad van commissarissen is in dit jaarverslag opgenomen in het hoofdstuk Directeuren en commissarissen. Voor de profielschets van de raad van commissarissen wordt verwezen naar de website. De taakopdracht van de raad van commissarissen en de rol die de raad van commissarissen in de governancestructuur van Rabobank Nederland vervult, zijn vermeld in het hoofdstuk Corporate Governance. De raad van commissarissen richt zich bij de vervulling van zijn taak naar het belang van Rabobank Nederland en de met haar verbonden ondernemingen en betrekt daarin ook de belangen van de daarbij betrokken en de voor de Rabobank relevante aspecten van maat schappelijk verantwoord ondernemen. In 2011 zijn de werkwijzen en reglementen van de raad van commissarissen, het audit, compliance risk committee en de remuneratiecommissie aangescherpt in het kader van onder andere de Regeling Beheerst Beloningsbeleid. Het programma voor permanente educatie dat in 2010 voor de raad van commissarissen werd gestart, werd in 2011 voortgezet. 100 Jaarverslag 2011 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2011 | | pagina 101