Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland In 2010 wist de Rabobank, ondanks de wereldwijde economische turbulentie, de nettowinst ten opzichte van 2009 aanmerkelijk te verhogen en haar solide financiële positie te verstevigen. De unieke governance van de Rabobank, met de beproefde coöperatieve 'checks and balances', vormde hiervoor wederom de basis. Voorstel aan de algemene vergadering www. ra bo ba n k.com/r vc In lijn met het bepaalde in de statuten van Rabobank Nederland heeft de raad van commis sarissen het jaarverslag en de jaarrekening 2010 van Rabobank Nederland en van de Rabobank Groep alsmede de daaraan toegevoegde gegevens onderzocht. De raad van commissarissen besprak deze stukken met de raad van bestuur, de interne accountant en de externe accountant Ernst Young Accountants LLP en nam kennis van de goedkeurende verklaring van Ernst Young Accountants LLP bij de jaarrekening 2010. De raad van commis sarissen stelt de algemene vergadering van Rabobank Nederland voor om de jaarrekening 2010 vast te stellen. Corporate Governance De drie pijlers van de governance van Rabobank Nederland zijn slagvaardig bestuur, effectieve ledeninvloed en een sterken onafhankelijk toezicht. Het hoofdstuk Corporate Governance beschrijft de corporate governance van Rabobank Nederland en de naleving van de Nederlandse corporate governance code. In het hoofdstuk Code Banken wordt uitgebreid over de toepassing van de bepalingen van de Code Banken gerapporteerd. Hiermee geeft de Rabobank aan deze bepalingen voor goed ondernemingsbestuur in de financiële sector te volgen. De raad van commissarissen onderschrijft de inhoud van beide hoofdstukken. Raad van commissarissen van Rabobank Nederland Informatie over de samenstelling van de raad van commissarissen is in het verslag opgenomen in het hoofdstuk Bestuurders. Voor de profielschets van de raad van commissarissen wordt verwezen naar de website. De taakopdracht van de raad van commissarissen en de rol die de raad van commissarissen in de governancestructuur van Rabobank Nederland vervult, zijn vermeld in het hoofdstuk Corporate Governance. De raad van commissarissen richt zich bij de vervulling van zijn taak naar het belang van Rabobank Nederland en de met haar verbonden ondernemingen en betrekt daarin ook de belangen van de bij Rabobank Nederland betrokkenen en de voor Rabobank relevante aspecten van maatschappelijk verantwoord ondernemen. In 2010 zijn de werkwijzen en reglementen van de raad van commissarissen, het audit, compliance risk committee, de benoemingscommissie en de remuneratiecommissie aan gescherpt in het kader van onder andere de Code Banken. Naast de al bestaande aandacht voor bijscholing van commissarissen is gestart met een nieuw programma van permanente educatie, specifiek op deze groep gericht. Voor elke vacature in de raad van commissarissen wordt een individuele profielschets opgesteld; in 2010 vond dit plaats ten behoeve van de nieuwe benoemingen. Besloten werd het audit compliance committee integraal te belasten met de voorbereiding inzake de toezichthoudende taak van de raad van commissarissen ten aanzien van het risicomanagement en de naam te wijzigen in audit, compliance risk committee. De raad van commissarissen gaf er de voorkeur aan voor dit thema geen aparte 98 Jaarverslag 2010 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 99