is een groepskader van kracht dat het beleid van de Rabobank Groep voor het productgoed- keuringsproces beschrijft en zich richt op het waarborgen van productkwaliteit. Tevens gelden normen voor de inrichting en processen voor productgoedkeuring alsmede voor de individuele toetsing van producten binnen de groepsonderdelen. Hiermee neemt de Rabobank verant woordelijkheid voor haar relatie met de klanten en voor het geboden kwaliteitsniveau. De afdeling Audit Rabobank Groep toetst de opzet, bestaan en werking van het productgoed- keuringsproces. Audit De Rabobank voldoet aan alle bepalingen die met betrekking tot audit in de Code Banken staan. Beloning De Code Banken bevat principes voor een zorgvuldig, beheerst en duurzaam beloningsbeleid, met aandacht voor niet-financiële prestatiecriteria. De regels voor het beloningsbeleid hebben betrekking op de lange termijn en het voorkomen van ongewenste prikkels als het gaat om risico's. De Rabobank onderschrijft deze uitgangspunten. In 2010 is een aantal procedures herzien en aangescherpt om dit nog beter te borgen. De Rabobank stelde, uitgaande van haar coöperatieve identiteit, een 'Visie op belonen' op die de zorgvuldige toepassing van de vastgestelde uitgangspunten binnen alle onderdelen van de groep verder versterkt. De werking van de Visie op Belonen omvat derhalve ook de beloningen van de directeuren van de lokale banken. Daarnaast werden bestaande regelingen en procedures waar nodig aangescherpt. Elk jaar wordt er een onafhankelijke benchmark uitgevoerd voor de positionering van de inkomens van de raad van bestuur van Rabobank Nederland. Eerdere benchmarks, en ook die van januari 2010, wezen uit dat deze inkomens zich onder de mediaan van de relevante arbeidsmarkt bevinden. De variabele beloning voor de leden van de raad van bestuur is beperkt van omvang, zowel ten opzichte van het vaste inkomen als in vergelijking met de markt. Het variabele inkomen is gebaseerd op een set van kwantitatieve en kwalitatieve doel stellingen en kent een lange- en een kortetermijncomponent van ieder maximaal 15%. De reglementen van de raad van commissarissen en van de remuneratiecommissie (belast met het beloningsbeleid) zijn begin 2010 op onderdelen aangepast om te voldoen aan de Code Banken. Dit betekent onder meer dat de raad van commissarissen het beloningsbeleid voor het senior management goedkeurt en toeziet op de uitvoering door de raad van bestuur. Materiële retentie-, exit- en welkomstpakketten zijn in principe niet toegestaan. Uitzonderingen moeten toestemming van de raad van bestuur hebben. De hoogste beloningen worden door de raad van commissarissen via een groepsbrede beloningsrapportage besproken. Voor leden van de raad van bestuur die voor 1 januari 2010 zijn aangesteld wordt bij ontslag een ontslagvergoeding gegeven waarvan de hoogte is gebaseerd op de kantonrechtersformule. Dit is vastgelegd in eerder gemaakte afspraken met de betreffende leden van de raad van bestuur en betreft dus een afwijking van de betreffende bepaling van de Code Banken. Voor nieuwe leden van de raad van bestuur zal worden voldaan aan het principe van de Code Banken inzake de ontslagvergoeding. Overzicht bepalingen Code Banken De uitgangspunten van de Code Banken zijn voor de Rabobank vanzelfsprekend. Zij verwel komt de Code Banken en heeft deze in 2010 met veel energie geïmplementeerd. Voor een meer gedetailleerd overzicht van de bijzonderheden per bepaling wordt verwezen naar een separate bijlage bij dit jaarverslag op www.rabobank.com/jaarverslagen. 94 Jaarverslag 2010 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 95