a Organisatie Nederland - professionaliteit: zij is haar klanten van dienst met hoogwaardige kennis en faciliteiten; - duurzaamheid: zij wil bijdragen aan een duurzame ontwikkeling van de samenleving in economische, sociale en ecologische zin. De 141 lokale Rabobanken vormen het coöperatieve kernbedrijf van de Rabobank Groep. In totaal werken er bij de lokale Rabobanken circa 27.000 medewerkers (fte). Betrokken, dicht bij en toonaangevend bedienen zij in Nederland ongeveer 6,8 miljoen particuliere klanten en 800.000 zakelijke klanten. De 911 vestigingen en 2.963 geldautomaten vormen samen het dichtste bankennetwerk van Nederland. De lokale Rabobanken willen de klant zo goed mogelijk bedienen door een optimaal gebruik van verschillende distributiekanalen, zoals de kantoren, het internet en de telefoon. Binnen de coöperatieve structuur kunnen klanten lid worden van hun lokale Rabobank. Op hun beurt zijn de lokale Rabobanken lid - en aandeelhouder - van de overkoepelende coöperatie Rabobank Nederland, die de lokale dienstverlening ondersteunt. Rabobank Nederland oefent namens De Nederlandsche Bank controle uit op de bedrijfsvoering, uitbesteding, solvabiliteit en liquiditeit van de lokale Rabobanken en fungeert ook als houdstermaatschappij van een aantal gespecialiseerde dochterondernemingen in binnen- en buitenland. Bij Rabobank Nederland zijn circa 6.400 medewerkers (fte) in dienst. Internationaal Rabobank International is het grootzakelijke en het internationale retailbankbedrijf van de Rabobank Groep. Rabobank International bedient grootzakelijke klanten in Nederland en daarbuiten. Buiten Nederland richt Rabobank International zich op klanten in de food- en agri business, en via het buitenlandse kantoren netwerk op Nederlandse klanten die in het buiten land actief zijn. Met een netwerk in 29 landen en kantoren in circa 593 vestigingsplaatsen, is Rabobank International wereldwijd thuis in de belangrijkste markten. Inclusief de buiten landse dochterondernemingen werken er ongeveer 15.200 mensen (fte). Rabo Development ondersteunt de ontwikkeling van een bancaire infrastructuur in zes ontwikkelingslanden door minderheidsbelangen te nemen in plattelandsbanken en door expertise en mensen ter beschikking te stellen. De Rabobank Foundation komt op voor kwetsbare en kansarme groepen in binnen- en buitenland met geld, menskracht en kennis. Dochterondernemingen en deelnemingen De dochterondernemingen en deelnemingen dragen bij aan de doelstellingen van de Rabobank Groep om een volledig pakket financiële diensten aan te bieden. De groepsonder- delen zijn specialisten op hun terrein en streven naar intensieve samenwerking in het belang van de klant. Organisatieschema Rabobank Groep Situatie per 31 december 2010 r 10 miljoen klanten 1,8 miljoen leden 141 lokale Rabobanken 911 vestigingen Rabobank Nederland Raad van bestuur - Raad van commissarissen Ondersteuning lokale Rabobanken Rabobank International Staffuncties Rabobank Groep Particulieren Bedrijven Private Banking Overige ondersteunende afdelingen Food agribusiness Wholesale banking Rural retail banking Direct Banking Rabo Development Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen Rabobank Foundation Investor Relations Long Term Funding Overige staffuncties Dochteronderneminge en deelnemingen Vermogensbeheer Leasing Vastgoed Verzekering Hypotheken Zakelijk International retail Partnerbanken Robeco Schretlen Co Sarasin (69%) Orbay De Lage Landen - Athlon Carlease - Freo RaboVastgoedgroep - Bouwfonds Property Development - MAB Development - FGH Bank - Bouwfonds REIM - Fondsenbeheer Nederland Eureko (31%) - Interpolis Obvion (70%) Rembrandt Fusies Overnames ACC Bank BankBGZ(59%) BancoTerra (31%) Banco Regional (40%) BPR (35%) NMB (35%) Zanaco (46%) URCB (9%)

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 8