Raad van bestuur Rabobank Nederland Beoordeling Raad van commissarissen Rabobank Nederland Toezicht Gedragscode Rabobank Groep al verankerd in HR-instrumenten. Bij deze continue aandacht voor de Gedragscode Rabobank Groep en het omgaan met dilemma's past tevens de moreel ethische verklaring die is voorbereid in 2009 en door de leden van de raad van bestuur ondertekend in 2010. De raad van bestuur van Rabobank Nederland is verantwoordelijk voor het besturen van Rabobank Nederland en de met haar verbonden ondernemingen. De besturing van de Rabobank Groep is gebaseerd op haar strategische uitgangspunten en in het verlengde daarvan de samenhang tussen risico, rendement en vermogen. Dit omvat de verantwoorde lijkheid voor het realiseren van de doelstellingen van de Rabobank Groep als geheel, voor het strategische beleid met het bijbehorende risicoprofiel, de resultatenontwikkeling, de voor de onderneming relevante maatschappelijke factoren voor ondernemen, de synergie binnen de Rabobank Groep, de naleving van alle relevante wet- en regelgeving, de beheersing van de ondernemingsrisico's en de financiering van de Rabobank Groep. In het bijzonder draagt de raad van bestuur, met inachtneming van de door de raad van commissarissen goedgekeurde risicobereidheid, zorg voor een evenwichtige afweging tussen commerciële belangen en te nemen risico's. De raad van bestuur legt over dit alles verantwoording af aan de raad van commissarissen, de centrale kringvergadering en de algemene vergadering van Rabobank Nederland, samengesteld uit de leden, de lokale Rabobanken. Wettelijk toezicht Krachtens de Wet op het financieel toezicht en de daarop gebaseerde wetgeving en regels van toezichthouders worden eisen gesteld aan financiële instellingen. Toezicht op de soliditeit en stabiliteit - prudentieel toezicht - wordt uitgeoefend door De Nederlandsche Bank. Toezicht op ordelijke en transparante marktprocessen, zuivere verhoudingen tussen marktpartijen en zorgvuldige behandeling van cliënten - gedragstoezicht - wordt uitgeoefend door de Autoriteit Financiële Markten. Deze regels met betrekking tot toezicht vormen voor de Rabobank Groep uiteraard het kader voor de inrichting van de organisatie en de beheersing van de activiteiten. Benoeming en bezoldiging De leden van de raad van bestuur worden voor een periode van vier jaar benoemd door de raad van commissarissen, maar hebben een arbeidscontract voor onbepaalde tijd. Herbenoemingen geschieden eveneens voor een periode van vier jaar. De raad van commissarissen kan bestuurders tevens schorsen of ontslaan. De raad van commissarissen bepaalt de bezoldiging van de leden van de raad van bestuur en legt daarover verantwoording af aan de vertrouwens commissie uit de centrale kringvergadering. De centrale kringvergadering stelt, op voorstel van de raad van commissarissen, de uitgangspunten vast van het beloningsbeleid van de raad van bestuur. De raad van commissarissen beoordeelt periodiek het functioneren van de raad van bestuur en verbindt hier conclusies aan. leder lid van de raad van bestuur beschikt over gedegen kennis van de financiële sector in het algemeen en het bankwezen in het bijzonder, van de maatschappelijke functies van de Rabobank en van de belangen van de betrokken partijen. Voorts beschikt ieder lid van de raad van bestuur over grondige kennis om de hoofdlijnen van het totale beleid van Rabobank Nederland te kunnen beoordelen en bepalen en zich zelf standig een afgewogen oordeel te kunnen vormen over risico's die daarbij worden gelopen. De leden van de raad van bestuur nemen deel aan een speciaal voor hen ontwikkeld pro gramma van permanente educatie. De raad van commissarissen houdt toezicht op het beleid van de raad van bestuur en op de algemene gang van zaken bij Rabobank Nederland en de met haar verbonden ondernemingen. Onderdeel daarvan is het toezicht op de naleving van wettelijke, statutaire en andere relevante 85 Corporate governance

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 86