Goed werkgeverschap diverse instroomprogramma's, bijvoorbeeld voor de corporate management trainees is een doelstelling opgenomen met betrekking tot diversiteit van de deelnemers. Rabobank Vastgoed- groep heeft in 2010 samenwerkingsafspraken gemaakt met uitzendbureaus over de inzet van jongeren met een handicap die een Wajong-uitkering ontvangen. Vrouwen aan de top Het stimuleren van meer vrouwen aan de top blijft een belangrijk thema. Eén vrouw maakt deel uit van de raad van bestuur en de raad van commissarissen telt sinds 2009 twee vrouwen. Hoewel in 2010 de ambitie was dat 15% van de senior managementposities door een vrouw werd ingevuld, is dit percentage niet gehaald. Het percentage in 2010 is met 12% iets hoger dan in 2009 (11%) In de diverse talentenprogramma's, zoals bijvoorbeeld de talentencoöperatie, is specifieke aandacht voor het percentage vrouwelijke deelnemers. Dit heeft ertoe geleid dat van de senior managers die in 2010 deel uitmaken van de talentenpool 24% vrouw is. Ook in 2010 nam de populariteit van de financiële sector als werkgever af. Desondanks voerde de Rabobank het hele jaar de Barometer van de favoriete werkgevers van Intelligence Group aan. In 2010 ontving de bank wederom de Interne Reputatie Award van het zakenblad Incompany met de hoogste score op betrouwbaar, transparant, solide, bescheiden en sympathiek. In het najaar van 2010 positioneerde de Rabobank zich als werkgever met een marketingcampagne waarin de dialoog werd gezocht met potentiële medewerkers vanuit de gedachte 'Samen bereik je meer dan alleen'. Verder is in 2010 de vernieuwde site www.rabobank.nl/werken in gebruik genomen. Een nieuwe cao In juli 2010 sloot de Rabobank een nieuwe cao af. De overeenkomst heeft een looptijd van vijftien maanden. Bij de onderhandelingen over deze overeenkomst hanteerde Rabobank als uitgangspunt dat de organisatie haar ambities moet kunnen realiseren én dat de Rabobank een aantrekkelijke werkgever blijft. In het licht van deze uitgangspunten werden afspraken gemaakt over inzetbaarheid, flexibele werktijden en leeftijdsgerelateerd verlof.Ter bevordering van de inzetbaarheid is onder andere overeengekomen dat de mogelijkheden voor het volgen van een EVC-procedure (Erkenning Verworven Competenties) worden verlengd. Ook is een duidelijker en eenvoudiger regeling ontstaan voor het geval een medewerker ten behoeve van zijn inzetbaarheid een stap terug doet. Er werd in de cao een loonsverhoging afgesproken van 1,25% per 1 augustus 2010 en ter compensatie van onder andere de aanpassingen in de verlofregeling is ook tevens het'persoonlijk budget'verhoogd. De Lage Landen heeft in 2010 een eigen cao afgesloten waarin onder andere een loonsverhoging van 1% per 1 april 2010 is afgesproken. Rabo Vastgoedgroep heeft per 1 april een nieuwe cao afgesloten met een looptijd van een jaar. Motto van deze cao is 'gezond de toekomst in', waarbij de kern van de boodschap is dat Rabo Vastgoedgroep een financieel gezond bedrijf wil zijn waar medewerkers op een gezonde manier werkzaam kunnen zijn. Hierbij is onder andere een aantal instrumenten geïntroduceerd die bijdragen aan duurzame inzetbaarheid van de medewerker, zoals een keuzebudget dat medewerkers de financiële ruimte biedt om keuzes te maken ten aanzien van hun werk-privé balans in een bepaalde fase van hun loopbaan. Visie op belonen Als gevolg van de kredietcrisis is het beloningsbeleid van de financiële sector onderwerp geworden van een kritisch maatschappelijk en politiek debat. Een en ander heeft geresulteerd in richtlijnen en gedragscodes afkomstig van diverse partijen, zoals de Code Banken en de richtlijnen van De Nederlandsche Bank en de Autoriteit Financiële Markten. De toezichthouders kijken nadrukkelijker dan voorheen naar het beloningsbeleid van financiële instellingen en zullen dit naar verwachting ook blijven doen. De Rabobank heeft de uitgangspunten van haar beloningsbeleid vastgelegd in een groeps- brede 'Visie op belonen'. In deze visie worden de kaders geschetst waarbinnen het belonings beleid van de afzonderlijke onderdelen van de Rabobank Groep wordt vormgegeven. Hierbij is de coöperatieve identiteit van de organisatie, met de daarbij horende normen en waarden, het referentiepunt. 81 Medewerkers

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 82