Medewerkers De medewerker vervult een cruciale rol in het realiseren van de ambities van de Rabobank Groep. Er is behoefte aan medewerkers die deskundig, resultaatgericht, ondernemend en betrokken zijn. Die kwaliteiten vragen om permanente scholing, zeker in het huidige tijdsgewricht. Scholing en optimale inzetbaarheid zijn dan ook punten in het HR beleid. In 2010 is een begin gemaakt met het actualiseren van de HR visie. Deze geactuali seerde visie zal medewerkers en leidinggevenden houvast bieden over de koers die de bank de komende jaren op HR-gebied gaat varen. Een vol wassen arbeidsrelatie is het uitgangspunt in de wijze waarop werkgever en werknemer met elkaar omgaan. De medewerker is drager van de interne cultuur. Visie op leren en ontwikkelen De Rabobank streeft ernaar een flexibele en rijke leeromgeving met een uitgebreid scala aan opleidingsmogelijkheden te bieden aan haar medewerkers. Om dat te bereiken is in 2009 een Visie op Leren en Ontwikkelen opgesteld. Deze visie is in 2010 breed onder de aandacht gebracht van verschillende doelgroepen binnen de organisatie. De visie is nadrukkelijk gebaseerd op de kernwaarden van de bank. Leren gebeurt ook op de eigen werkplek en samen met collega's. Dit inzicht betekent dat de huidige opleidingen en systemen de komende jaren ingrijpend aangepast worden, waardoor het voor medewerkers en managers makkelijker is om overzicht te houden op het aanbod van opleidingen binnen de bank. Opleidingsmateriaal wordt steeds meer digitaal uitgeleverd (onder meer in het kader van de duurzaamheid) en er wordt geëxperimenteerd met andere vormen van virtueel leren en e-coaching (coaching op afstand, met gebruikmaking van digitale hulpmiddelen). Management- en talentontwikkeling In het Strategisch Kader is talentontwikkeling bestempeld als één van de vier randvoorwaarden voor het verwezenlijken van de ambities van de Rabobank. Begin 2007 startte de eenheid Management Talent Ontwikkeling (MTO) met de uitvoering van talentenprogramma's. Er zijn talentenprogramma's voor verschillende niveaus, van middenkader tot en met het executive Kader, waarbij de focus niet meer alleen ligt op promotiemogelijkheden, maar ook op horizontale ontwikkeling. In 2010 werd een start gemaakt met het hernieuwde managementcurriculum. Door het aanbieden van programma's die aansluiten op de dagelijkse praktijk en die gebruikmaken van nieuwe leerstijlen, zoals learning portals, wordt op juiste wijze invulling gegeven aan managementontwikkeling. Het Rabobank Kernprofiel vormt de leidraad voor alle opleidingen en HR-instrumenten. Bij Rabo Vastgoedgroep heeft in 2010 een aantal interne benoemingen plaatsgevonden, mede als gevolg van de inventarisatie van potentieel die de afgelopen jaren is uitgevoerd. De potentieelbeoordelingen en opvolgingsvraagstukken zijn toegespitst op de management teams en de divisies van Rabo Vastgoedgroep. Deskundige medewerkers De wetgever stelt strenge eisen aan de deskundigheid van de medewerkers van een bank. Stond 2009 in het teken van het behalen van de gestelde deskundigheidseisen door middel 79 Medewerkers

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 80