Profiel Rabobank Groep De Rabobank Groep is een internationale financiële dienstverlener op coöperatieve grondslag, actief op het gebied van bankieren, vermogens beheer, leasing, verzekeren en vastgoed. In Nederland ligt de nadruk op brede financiële dienstverlening, de internationale focus is vooral gericht op de food- en agribusiness. De Rabobank Groep bestaat uit de zelfstandige lokale Rabobanken en hun centrale organisatie Rabobank Nederland met een aantal gespecialiseerde dochterondernemingen. In totaal werken er bij de Rabobank Groep ongeveer 59.000 fte in 48 landen. Wereldwijd worden er circa 10 miljoen klanten bediend. Gemeten naar tier 1 -vermogen, behoort de Rabobank Groep tot de 25 grootste financiële instellingen ter wereld. Alle ratinginstituten geven de Rabobank de hoogste rating die voor banken mogelijk is. Wie wij zijn De Rabobankorganisatie is in Nederland opgericht door ondernemende mensen die nagenoeg geen toegang hadden tot de kapitaalmarkt. De Rabobank heeft een traditie in het midden- en kleinbedrijf en met name in de agrarische sector. Door op coöperatieve basis samen te werken is een financiële instelling ontstaan die het klanten mogelijk maakt om hun financiële ambities in te vullen. Dit vormt het kompas van de Rabobank Groep: ze wil het mensen en onder nemingen mogelijk maken om onafhankelijk en volwaardig deel te nemen aan het economische verkeer. De groep biedt alle financiële diensten die voor deelname aan het economische verkeer in een moderne samenleving noodzakelijk zijn. Ze heeft zich in Nederland ontwikkeld tot een brede financiële dienstverlener die haar diensten op eigentijdse wijze wil vormgeven voor mensen en ondernemingen ook elders in de wereld. De Rabobank Groep vindt dat een duurzame ontwikkeling van welvaart en welzijn een zorg vuldige omgang met natuur en milieu vergt. Hieraan wil ze met haar activiteiten bijdragen. De Rabobank Groep respecteert de cultuur en de gebruiken van het land van vestiging voor zover die niet strijdig zijn met haar doelstelling en kernwaarden. Bij alle activiteiten die ze onderneemt, zal de Rabobank Groep het onderhouden van haar solvabiliteit en liquiditeit hanteren als voorwaarde voor continuïteit hanteren. Doelstelling De Rabobank Groep kiest als vertrekpunt en doelstelling het belang van de klant en wil voor hem of haar waarde scheppen door: - het bieden van de best mogelijke financiële diensten die klanten als passend ervaren; - het bieden van continuïteit van dienstverlening overeenkomstig het langetermijnbelang van de klant; - betrokkenheid van de bank bij de klant en zijn omgeving waardoor realisatie van ambities mede mogelijk wordt gemaakt. Kernwaarden De Rabobank Groep vindt het belangrijk dat klanten de bank erkennen en herkennen in: - integriteit: zij wil in haar handelen eerlijk, oprecht, zorgvuldig en betrouwbaar zijn; - respect: zij werkt samen op basis van respect, waardering en betrokkenheid; 6 Jaarverslag 2010 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 7