Upcoming Appearing Current Status Issue Hieronder worden enkele van de genoemde onderwerpen uit het overzicht op pagina 74 toegelicht, waarover de Rabobank met haar stakeholders van gedachten wisselt in het kader van duurzame ontwikkelingen. Dialoog over verduurzaming van waardeketens In 2010 heeft de Rabobank haar duurzaamheidsbeleid verder gestalte gegeven door deel te nemen in het Schokland Fund en in de Corporate Leadership Coalition for Smallholder Farmer Livelihoods. Het Schokland Fund is een initiatief van Solidaridad waarbij ook het WWF en de ronde tafels RTRS, Bonsucro en RSPO betrokken zijn. De doelstelling van het fonds is kleine boeren te ondersteunen in het voldoen aan de duurzaamheidsstandaarden van de ronde tafels. De Corporate Leadership Coalition is een samenwerking tussen bedrijven die bestrijdings middelen, kunstmest, zaaigoed, communicatie- en watertechnologie en financiering leveren aan kleine boeren met als doel de levensstandaard op een duurzame wijze op een hoger peil te brengen. De voedselcrisis in 2007 en 2008 plaatste de voedselzekerheid voor de lange termijn op de wereldwijde politieke agenda met de vraag 'is het mogelijk de wereld in 2050 te voeden?' Rabobank riep met het rapport 'Sustainability and security of the global food supply chain' de voedselindustrie op de verantwoordelijkheid te nemen voor een duurzame wereldwijde voedselvoorziening. Ook in 2010 overlegde de Rabobank uitgebreid met maatschappelijke organisaties die aan dacht vroegen voor maatschappelijke vraagstukken, zoals duurzame energie, wapenindustrie, palmolieproductie en dierenwelzijn. Behalve bij deze bilaterale dialoog was de Rabobank actief betrokken bij de multilaterale dialoog tussen producenten, vervoerders, de dierverwerkende industrie, retailers, maatschappelijke organisaties in sectorbrede rondetafeloverleggen voor de verduurzaming van palmolie-, soja-, suiker- en katoenketens. De Rabobank stimuleert concrete initiatieven met betrekking tot verduurzaming van food- en agribusinessketens. Actualisering mensenrechtenbeleid In het verslagjaar nam de Rabobank deel aan het Business Human Rights Initiative van Global Compact Nederland. Dit initiatief was een bijdrage van het Nederlandse bedrijfsleven aan het werk van de Speciale Vertegenwoordiger van de VN voor bedrijven en mensenrechten, professor John Ruggie. De conclusies van het onderzoek waren voor de Rabobank Groep aanleiding om het mensenrechtenbeleid te actualiseren overeenkomstig het internationale

RABN | 2010 | | pagina 74