Share4More oogst en dag en nacht zelfstandig kan werken. De tweede prijs van 37.500 euro ging naar Sebastiaan Broers met zijn flexibele mal waarmee zeer snel enkelstuks of kleine series producten gefabriceerd kunnen worden op basis van een digital ontwerp, de derde prijs werd gewonnen door Pharmafilter met een systeem voor afvalstromen in ziekenhuizen. De aanmoedigingsprijs voor jonge ondernemers is gewonnen door Katrien Ploegmakers met een diepe-drukvest voor jongeren met autisme. Share4More is het medewerkerfonds waaraan medewerkers en gepensioneerde medewerkers van de Rabobank vrijwillig een maandelijkse bijdrage kunnen schenken. De raad van bestuur van de Rabobank verdubbelt het ingelegde bedrag. Met donaties helpt het fonds de positie van kinderen, vrouwen en gehandicapten in ontwikkelingslanden te verbeteren, leder jaar worden vele kleinschalige projecten gesteund die betrekking hebben op het verbeteren van gezondheidszorg, onderwijs, welzijn en op het terugdringen van kindersterfte. In 2010 heeft Share4More 180 aanvragen ontvangen waarvan er 98 zijn gehonoreerd. De aardbeving in Haïti en de overstromingen in Pakistan hebben ertoe geleid dat de ontvangen donaties in 2010 zijn gegroeid ten opzichte van voorgaande jaren. In 2010 hebben 1.376 nieuwe donateurs zich aangemeld bij Share4More, wat het totaal aantal donateurs eind 2010 op 4.161 brengt. In de komende jaren wil Share4More groeien naar 10.000 donateurs. Vrijwilligerswerken de Rabobank Op allerlei manieren wordt bijgedragen aan vrijwilligersactiviteiten die de kwaliteit van de samenleving verbeteren. Ook dit is een vorm van coöperatief dividend. Veel lokale Rabobanken ondersteunen verenigingen en stichtingen via sponsoring of donaties, maar daarnaast zijn bijvoorbeeld medewerkers actiefin besturen, worden faciliteiten beschikbaar gesteld, wordt kennis gedeeld en worden partijen samengebracht. Medewerkers van de lokale Rabobanken besteedden 75.800 (58.700) uur aan vrijwilligerswerk, medewerkers van Rabobank International 26.500 (21.000) uur, en medewerkers van de overige groepsonderdelen 6.100 (6.600) uur. De Rabobank werkt samen met diverse partijen die het vrijwilligerswerk stimuleren en onder steunen. Ook stellen steeds meer lokale Rabobankdirecteuren en managementtrainees een deel van hun tijd en kennis beschikbaar voor projecten van Rabobank Foundation in Nederland en in het buitenland. Maatschappelijke sponsoring De Rabobank richt zich met het sponsorbeleid op duurzame partnerships die een vitale en sociale samenleving bevorderen. De focus ligt op cultuur en sport. Sport wordt met name ingevuld met wielrennen, hockey en paardensport. De structurele samenwerking met lokale Rabobanken geeft veel lokale sportverenigingen een solide fundament. In 2010 besteedde de Rabobank Groep 60 miljoen euro aan maatschappelijke sponsoring. Van het sportsponsor- budget wordt 1% beschikbaar gesteld voor gehandicaptensport. Het Van Gogh Museum kon rekenen op steun van de Rabobank. Maatschappelijke ambities van klanten Vermogende klanten willen steeds vaker bijdragen aan maatschappelijke initiatieven. De Rabobank kan de klant hierbij op twee manieren van dienst zijn: - De Rabo Charity Desk - In 2010 hebben de charitymanagers 91 relaties geholpen bij het verwezenlijken van hun maatschappelijke ambities. Van deze relaties ontvingen 85 een charityplan. Enkele honderden projecten zijn zo via de Charity Desk als intermediair tot stand gekomen middels een gift of een (toekomstige) nalatenschap van cliënten; - Klantenfonds Rabobank Foundation - Klanten van de Rabobank kunnen via dit fonds een schenking doen of een fonds op naam instellen waarmee de projecten van de Rabobank Foundation worden gesteund. Eind 2010 heeft het Klantenfonds vier klanten die in totaal circa 2,6 miljoen euro hebben toegezegd. Van dit bedrag is ruim 2,3 miljoen euro toegekend aan 23 projecten van de Rabobank Foundation. 71 Maatschappelijke betrokkenheid

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 72