Voor het bewaken en beheersen van het translatierisico hanteert de Rabobank Groep een tweesporenbeleid gericht op bescherming van de vermogenspositie. Met de hedgestrategie wordt enerzijds voorzien in het afdekken van de niet-euro netto-investeringen in buiten landse eenheden en anderzijds in het zo veel mogelijk beschermen van de vermogensratio's tegen effecten van valutakoersbewegingen. Beheersing financiële verslaggeving De Rabobank Groep streeft voortdurend naar verbetering van de corporate governance en de interne beheersing. Doel daarbij is een open, transparante cultuur van verantwoording over het gevoerde beleid en het uitgeoefende toezicht, en het houden van gelijke tred met toon aangevende, internationaal gehanteerde standaarden. In het licht van het voorgaande heeft de Rabobank Groep op vrijwillige basis haar beheer sing van de financiële verslaggeving ingericht op een wijze die vergelijkbaar is met de manier waarop in de Verenigde Staten gevestigde bedrijven Sarbanes-Oxley 404 plegen toe te passen. Hiertoe bestaat geen verplichting want de Rabobank Groep is niet geregistreerd bij de Amerikaanse Securities and Exchange Commission en daarom niet onderworpen aan de daarvoor geldende regelgeving en het bijbehorende toezicht. De Rabobank Groep is van mening dat interne beheersing van de financiële verslaggeving de effectiviteit van de financiële verslaggeving verbetert en mogelijkheden biedt om eventuele tekortkomingen eerder te identificeren en op te lossen. Dit leidt tot een betere kwaliteit van de financiële verslaggeving van de Rabobank Groep. Interne beheersingsmaatregelen De Rabobank Groep hanteert interne beheersingsmaatregelen om te waarborgen dat met een redelijke mate van zekerheid: - transacties zodanig worden vastgelegd dat de jaarrekening kan worden opgemaakt in overeenstemming met de International Financial Reporting Standards zoals aanvaard binnen de Europese Unie, en dat inkomsten en uitgaven slechts worden verantwoord met de goedkeuring van het management; - ongeoorloofde verwerving, gebruik of verkoop van activa die van materiële betekenis zouden kunnen zijn voor de jaarrekening, wordt voorkomen c.q. ontdekt. Het interne beheersingskader van de Rabobank Groep is gebaseerd op het raamwerk van de Committee of Sponsoring Organizations of the Treadway Commission (COSO). Zoals opgenomen in de verklaring bij de jaarrekening is de raad van bestuur van mening dat de interne beheersings- en controlesystemen toereikend en doeltreffend zijn en een redelijke mate van zekerheid geven dat de financiële verslaggeving geen onjuistheden van materieel belang bevat. Verklaring getrouw beeld De raad van bestuur van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B.A. (Rabobank Nederland) verklaart dat, voor zover de raad bekend: - de jaarrekening een getrouw beeld geeft van de activa, de passiva, de financiële positie en de winst van Rabobank Nederland en de gezamenlijk in de consolidatie opgenomen ondernemingen; - het jaarverslag een getrouw beeld geeft omtrent de toestand op de balansdatum, de gang van zaken gedurende het boekjaar van Rabobank Nederland en van de met haar verbonden ondernemingen waarvan de gegevens in haar jaarrekening zijn opgenomen; - in het jaarverslag de wezenlijke risico's waarmee Rabobank Nederland wordt geconfronteerd, zijn beschreven. dr. Piet Moerland, voorzitter prof. dr. ir. Bert Bruggink, CFO Berry Marttin MBA, lid mr. Sipko Schat, lid ir. Piet van Schijndel, lid Gerlinde Silvis, lid 68 Jaarverslag 2010 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 69