Risicomanagement Prudent risicobeleid en een gematigd risicoprofiel De Rabobank Groep voert een prudent risicobeleid, gericht op een gematigd risicoprofiel. Als gevolg van het economisch herstel werd er, vergeleken met 2009, in 2010 minder gedoteerd aan de voorziening voor kredietverliezen. Dit betekende een forse daling van de waarde veranderingen. Overeenkomstig haar risicoprofiel heeft de Rabobank een zeer beperkte exposure op Europese overheidsobligaties die door de markt op dit moment als minder kredietwaardig worden gepercipieerd. De vermogenspositie werd verder versterkt en de liquiditeitspositie bleef onverminderd ruim. Er werd voor ruim 40 miljard euro aan langetermijn- funding aangetrokken, waarmee het jaarbudget ruimschoots werd gerea liseerd. Effecten uit hoofde van de kredietcrisis op de winst bedragen 67 miljoen euro na belastingen. Risicobeheersing www.rabobank.com/investorrelations-nl Voor de organisatie en control van de Rabobank Groep zijn eisen geformuleerd door zowel de bank zelf als De Nederlandsche Bank. Krachtens de Wet op het financieel toezicht en de daarop gebaseerde lagere wetgeving en regels van de toezichthouders (De Nederlandsche Bank en de Autoriteit Financiële Markten) worden eisen gesteld aan de organisatie en control van de Rabobank Groep. Deze wettelijke regels en de regels van de toezichthouders vormen voor de Rabobank Groep het kader voor de inrichting van de organisatie en control van de activiteiten. Ook in 2011 zal de Rabobank Groep te maken hebben met de in dit hoofdstuk beschreven belangrijke risico's. Daarnaast is zij blootgesteld aan andere risico's en is haar winst en eigen vermogen afhankelijk van de bancaire omgeving, algemene economische omstandigheden, overheidsbeleid en regelgeving. Organisatie risicomanagement Het risicomanagement vindt binnen de Rabobank Groep plaats op diverse niveaus. Op het hoogste niveau stelt de raad van bestuur, onder toezicht van de raad van commissarissen, de te volgen risicostrategie, beleidsuitgangspunten en limieten vast. Dit gebeurt op advies van de Balans en Risico Management Commissie Rabobank Groep en de Kredietbeleidscommissie Rabobank Groep. De raad van commissarissen evalueert regelmatig de risico's die verbonden zijn aan de activiteiten en de portefeuille van de Rabobank Groep. De Chief Financial Officer is verantwoordelijk voor de uitvoering van het risicobeleid binnen de Rabobank Groep. Twee directoraten dragen zorg voor het risicobeleid. Group Risk Management is verantwoordelijk voor het beleid betreffende rente-, markt-, liquiditeits- en valutarisico en operationeel risico, evenals voor het beleid inzake de kredietrisico's op portefeuilleniveau. Het directoraat Krediet- risicomanagement is verantwoordelijk voor het acceptatiebeleid van kredietrisico's op post- niveau. Daarnaast vindt ook binnen de groepsonderdelen risicomanagement plaats door onafhankelijke risicomanagementafdelingen. 58 Jaarverslag 2010 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 59