Vooruitblik vastgoed Waardeveranderingen bedragen 36 basispunten De Nederlandse vastgoedmarkt had, ondanks het voorzichtige herstel vanaf medio 2010, last van de gevolgen van de kredietcrisis. Door het laatcyclische karakter van de vastgoed markt zijn de waardeveranderingen bij Rabo Vastgoedgroep in 2010 opgelopen. De waarde veranderingen kwamen bij Rabo Vastgoedgroep uit op 57 (22) miljoen euro. Uitgedrukt in basispunten van de gemiddelde kredietportefeuille bedroegen de waardeveranderingen bij vastgoed 36 (14) basispunten. Naar verwachting zal Rabo Vastgoedgroep ook in 2011 de gevolgen van het ongunstige economische klimaat op de vastgoedmarkt blijven ondervinden. Wel is de verwachting dat de grote onzekerheden op de markten zullen afnemen. Er zijn signalen dat het echte herstel op de vastgoedmarkten langer gaat duren dan gedacht. In Nederland wordt een onzekere situatie op de woningmarkt verwacht. Onder andere als gevolg van aangekondigde overheids bezuinigingen blijft de onzekerheid bij de consument in Nederland groot. In Frankrijk lijkt de situatie gunstig te blijven met een aanhoudende vraag en een gezond rendement. In Duitsland lijkt de vraag naar woningen verder te groeien. De missie van Rabo Vastgoedgroep is om ambities van klanten te realiseren. Daarom blijft Rabo Vastgoedgroep zich de komende jaren richten op het verankeren van het principe 'de klant centraal'. Daarbij wordt net als in voor gaande jaren invulling gegeven aan kwaliteit en duurzaamheid van vastgoed. Hiervoor wordt samengewerkt met Rabobank International, Rabobank Nederland en de lokale Rabobanken en hun uitgebreide netwerk om marktposities te behouden en te versterken en de positie als expertisecentrum waar te maken. 57 Vastgoed

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 58