Vastgoed Resultaat Vastgoedgroep stijgt ondanks laat marktherstel De vastgoedmarkt is laatcyclisch, waardoor Rabo Vastgoedgroep iri 2010 nog last had van de gevolgen van de kredietcrisis. Bouwfonds Property Development verkocht 8.982 woningen, een stijging van 22% ten opzichte van vorig jaar. De productie van commercieel vastgoed door MAB Development steeg met 17% tot 288 miljoen euro. Daarnaast verkocht MAB Development, als onderdeel van multifunctionele projecten, 296 woningen. De kredietportefeuille bij FGH Bank nam met 3% toe tot 17,8 4% miljard euro. Het beheerd vermogen bij Bouwfonds REIM steeg met 3% tot 7,2 miljard euro. Mede als gevolg van lagere beheerskosten steeg het nettoresultaat van Rabo Vastgoedgroep met 18% tot 106 miljoen euro. De waardeveranderingen bedroegen bij vastgoed 36 basispunten van de gemiddelde kredietportefeuille. Rabo Vastgoedgroep verbond zich in 2010 opnieuw voor drie jaar als hoofdsponsor aan de Open Monumentendag, een van de grootste culturele evenementen in Nederland. Rabo Vastgoed groep heeft haar buitenlandstrategie herijkt en haar aandacht verplaatst naar beheerste groei in Frankrijk en Duitsland. Strategie Rabo Vastgoedgroep www.rabovastgoedgroep.nl Rabo Vastgoedgroep is het vastgoedexpertisecentrum van de Rabobank Groep en is actief in vastgoedontwikkeling, vastgoedfinanciering en investment management. Rabo Vastgoed groep is buiten Nederland voornamelijk actief in Frankrijk en Duitsland. Rabo Vastgoedgroep is actief met de merken Bouwfonds Property Development, MAB Development, FGH Bank en Bouwfonds REIM. In 2010 is de buitenlandstrategie herijkt, de focus wordt gelegd op een beheerste groei van de activiteiten in Frankrijk en Duitsland. Strategie Rabobank Groep Bijdrage aan groepsstrategie Allfinance-marktleiderschap in Nederland - Behoud en versteviging van de leidende positie in de markt voor koopwoningen en in de markt voor commercieel vastgoed - Verhoging verkoop van Rabobankhypotheken bij nieuwbouwprojecten - Behoud toppositie in markt voor vastgoedfinancieringen - Uitbreiding van vastgoedkennis - Beschikbaar stellen van verschillende vastgoedgerelateerde fondsen aan Rabobankklanten - Vastgoedkenniscentrum Rabobank Internationale food- en agribank - Opzetten en uitbreiden van agrarische vastgoedfondsen via Rabo FARM 52 Jaarverslag 2010 Rabobank Groep Aandeel in nettowinst Rabobank Groep 2010 Vastgoed

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 53