Eco-efficiëntie bij De Lage Landen Verder onderzocht De Lage Landen gedurende 2010 wereldwijde trends op het gebied van 'refurbishment' en 'remanufacturing'. Voor 2011 worden de mogelijkheden verkend van verdere verduurzaming van de volledige levenscyclus van geleasede kapitaalgoederen. De Lage Landen doet verantwoord en duurzaam zaken De Lage Landen ontwikkelde nieuw beleid met betrekking tot bedrijfsethische aspecten van zijn activiteiten. Zo deed de organisatie ervaring op met het beoordelen van duurzaamheids risico's van klanten en transacties, en ontwikkelde ze richtlijnen voor verkoop van geleasede goederen aan derden. Ook ondernam De Lage Landen initiatieven ter verbetering van het duurzaamheidsbewustzijn van medewerkers. Het Business Principles Committee adviseerde de directie van De Lage Landen over hoe om te gaan met duurzaamheidsvraagstukken die binnen de wereldwijde organisatie aan de orde kwamen. De Lage Landen heeft voor haar twee grootste kantoren in Wayne (Verenigde Staten) en Eindhoven gedurende 2010 duurzame investeringen gedaan, onder andere met het doel om in de nabije toekomst in aanmerking te komen voor LEED- en BREEAM-certificering voor duurzame gebouwen, gebouwexploitatie en gebouwmanagement. Met ingang van 2010 past De Lage Landen een verbeterde MVO-informatieverzameling toe op al haar landenorganisaties. Daardoor kan de organisatie haar wereldwijde inspanning om de klimaatvoetafdruk van De Lage Landen terug te brengen nog beter richten, in overeenstemming met de groeps- brede energie-efficiëntiedoelstelling van de Rabobank. Vanwege onvoldoende vraag en de verwachting dat de Nederlandse overheid in 2011 subsidiemogelijkheden met betrekking tot energiebesparing afschaft, zal De Lage Landen de Freo Ecolening en het Green Energy Plan voor medewerkers in Nederland uitfaseren. Maatschappelijke betrokkenheid De Lage Landen De Lage Landen streeft ernaar haar maatschappelijke betrokkenheid te verbinden met de bedrijfsactiviteiten. In samenwerking met vendorpartners en bestaande ontwikkelings organisaties onderzoekt het bedrijf daartoe de opties voor proefprojecten mede op het gebied van microleasing. Hiermee wil De Lage Landen een maatschappelijke rol spelen door het inzetten van haar kerncompetenties in opkomende economieën. Groei leaseportefeuille, percentage food en agri stijgt Kredietportefeuille in miljarden euro's Overig Consumer finance Transportation Car leasing Healthcare Construction en industrial Financial services Office technology Food-en agriculture Kredietportefeuille naar regio ultimo 2010 Europa Amerika Azië/Pacific 2006 2007 2008 2009 2010 De kredietportefeuille van De Lage Landen vertoonde in 2010 een groei van 7% tot 25,7 (24,1) miljard euro, hetgeen grotendeels werd veroorzaakt door wisselkoerseffecten. De investerings bereidheid van producenten bleef in 2010 nog achter bij de verwachting. In de autolease- en de transportsector was een krimp in de portefeuille zichtbaar, terwijl de agrarische sector en de sector gericht op gezondheidszorg wel profiteerden van het aantrekken van de export en de beperkte economische groei. De focus op groei in de food- en agrisector komt tot uiting in de cijfers. De portefeuille in dit segment steeg met 17% tot 6,9 (5,9) miljard euro en maakte hiermee 26,8% (24,3%) uit van de totale portefeuille. Ook het aandeel van de kredietporte feuille in de Aziatische regio nam verder toe. De omvang van de consumentenkredieten van De Lage Landen steeg tot 1,0 (0,9) miljard euro. 49 Leasing

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 50