Dr. Piet Moerland, voorzitter raad van bestuur Rabobank Nederland. Voor wat betreft de wereldeconomie zijn de problemen die mede ten grondslag hebben gelegen aan het uitbreken van de kredietcrisis nog altijd niet fundamenteel aangepakt. Zo blijft het Amerikaanse tekort op de lopende rekening groot, terwijl China de wisselkoers van de yuan laag houdt. Binnen Europa blijven de verschillen in economische ontwikkeling groot. Voor de oplossing van de economische onevenwichtigheden is feitelijk elk land verantwoordelijk. Uiteindelijk komt het erop neer dat landen met een spaartekort dit moeten terugbrengen en landen met een spaaroverschot juist meer zouden moeten consumeren en investeren. Niets doen en hopen dat we terugkeren op oude, vertrouwde groeipaden is niet realistisch. Binnen deze verwachtingen moet het bank wezen als sector dienstbaar zijn aan de economie en aan haar klanten en er alles aan doen om de vertrouwensband met de klant verder te verbeteren. De verwachte afvlakking van het economische herstel in de loop van dit jaar, maakt dat 2011 ook voor de Rabobank een uitdagend jaar wordt. Overheidsbezuinigingen en onzekerheden over huizenprijzen, pensioenen en deels ook werkgelegenheid en koopkracht, hebben invloed op het consumenten- en producentenvertrouwen. Bovendien worden de vermogens- en liquiditeitseisen aangescherpt met de nieuwe regelgeving vanuit Basel. Ondanks deze uitdagingen gaat de Rabobank Groep vol vertrouwen het nieuwe jaar in. Het imago van de Rabobank is ijzersterk en 2011 biedt de bank kansen om zich op positieve wijze te blijven onderscheiden. Als gevolg van het beperkte economische herstel wordt een gematigde groei van onze kredietverlening verwacht. We willen dat onze liquiditeitspositie onverminderd stevig blijft en zodoende ligt de nadruk op het aantrekken van spaargelden, zowel in het binnenland als in het buitenland. We blijven de klanten bedienen met de juiste producten en diensten, waarbij een optimale samenwerking tussen de groepsonderdelen van essentieel belang is. Door een goede klantbediening, de aanhoudende focus op het behalen van gezonde marges en door verantwoord om te gaan met de kosten, blijft de winstgevend heid en daarmee de vermogenspositie van de Rabobank Groep naar verwachting op een passend niveau, zodat we ook in de toekomst onze klanten kunnen blijven bedienen. Piet Moerland, voorzitter raad van bestuur Rabobank Nederland

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 4