Waardering dienstverlening De Lage Landen - de Lage Landen draagt substantieel bij aan het realiseren van de groepsdoelstellingen van de Rabobank Groep; de samenwerking met andere groepsonderdelen wordt verder verbeterd; - de klant staat centraal, waarbij De Lage Landen zich blijft richten op langetermijnpartnership; - de klant ervaart dat De Lage Landen als één bedrijf opereert; - het bedrijf is slagvaardig en kostenefficiënt; - het productaanbod wordt gecombineerd in een brede klantpropositie. Het gedrag van de medewerker - zowel binnen het bedrijf als in de relatie met de klant - is hierin essentieel. Daarom wordt er een programma onwikkeld dat hieraan op alle niveaus in de organisatie aandacht besteedt. Samenwerking De Lage Landen en Agricultural Bank of China In 2010 heeft de Rabobank een klein belang genomen in Agricultural Bank of China (ABC). In het licht van deze participatie hebben De Lage Landen China en ABC Financial Leasing een memorandum getekend met de intentie om samen te werken. Met de samenwerking krijgt De Lage Landen de mogelijkheid om haar positie in China te versterken. De samenwerking is met name gericht op food en agri, cleantech en het midden- en kleinbedrijf. Beide partijen kijken naar de mogelijkheden om producten te ontwikkelen en te verspreiden via het grote netwerk van de Agricultural Bank of China en zijn ervan overtuigd samen een positieve bijdrage te kunnen leveren aan de ontwikkeling van de leasemarkt in China. De Lage Landen en Rabobank International werken al intensief samen in Polen (met Bank BGZ), Australië, Nieuw-Zeeland en de Verenigde Staten. Onder factoringklanten van De Lage Landen heeft het onafhankelijke bureau Forum een klanttevredenheidsonderzoek uitgevoerd. Hieruit blijkt dat 65% van de factoringklanten tevreden of zeer tevreden is over de dienstverlening van De Lage Landen. Verder valt de tevredenheid over de contactpersoon bij De Lage Landen op; maar liefst 92% is hierover tevreden of erg tevreden. Freo, het onlinemerk van De Lage Landen voor consumentenkredieten in Nederland, werd voor het tweedejaar op rij door de financiële vergelijkingssite lndepender.nl uitgeroepen tot de best gewaardeerde consumptiefkredietverstrekker. Freo scoort in 2010 hoger dan gemiddeld op de punten 'klaarstaan voor klanten', 'nakomen van afspraken' en 'kwaliteit van de administratie en informatie'. Maatschappelijk verantwoord ondernemen in leasing De MVO-strategie van De Lage Landen is onderverdeeld in vier aandachtsgebieden: duurzame en innovatieve leaseoplossingen, verantwoord en duurzaam zakendoen, eco-efficiëntie en maatschappelijke betrokkenheid. Deze pijlers zijn zichtbaar in de dagelijkse dienstverlening en in het ontwikkelen van samenwerkingsverbanden met vendoren. De inspanningen van De Lage Landen kregen extern erkenning in de vorm van de Green Lessor of the Year Award van Leasing Life Magazine. Duurzame en innovatieve leaseoplossingen Met betrekking tot duurzame en innovatieve oplossingen is De Lage Landen commercieel actief op het gebied van zonne-energie (Verenigde Staten), warmtekrachtkoppeling (Nederland) - en duurzame verlichting (Verenigde Staten en Nederland). De Lage Landen verwacht voor 2011 een toename van deze activiteiten en zal zowel nieuwe cleantechmarkten (zoals windenergie) als verschillende geografische markten verder ontwikkelen. Samenwerking is tot stand gekomen met Rabobank Renewable Energy Infrastructure Finance en De Lage Landen heeft besloten een gespecialiseerde Clean Technologybusiness- unit op te richten. Het Green Carinitiatief dat Athlon Car Lease in 2009 startte voor eigen medewerkers is succesvol, zowel qua bereikte C02-reductie als qua aantal deelnemende werknemers. Medewerkers kunnen binnen dit initiatief hun eigen auto voordelig inruilen tegen een meer milieuvriendelijk lease-exemplaar. Ook het commerciële vijf stappenplan duurzame mobiliteit wordt breder toegepast en zal in de nabije toekomst in diverse Europese kantoren aan klanten worden aangeboden. 48 Jaarverslag 2010 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 49