1 Charity Desk Nieuwe duurzame beleggingen bij Robeco en Sarasin Op 18 mei 2010 introduceerde Robeco zijn eerste duurzame vastrentende product: Robeco Euro Sustainable Credits. Het richt zich op de selectie van ondernemingen die toonaangevend zijn op het gebied van duurzaamheid en volgt de voornaamste sectortrends op het gebied van milieu, maatschappij en goed ondernemingsbestuur. SAM Private Equity sloot in juni 2010 de eerste inschrijving op het derde generatie Clean Tech Private Equity Fund op 200 miljoen US dollar. Robeco SAM Clean Tech Private Equity III is een hybride private-equityfonds dat belegt in toonaangevende wereldwijde cleantechfondsen. In de rapportageperiode voegde Sarasin een aantal producten aan haar duurzame dienst verlening toe, zoals het Sarasin Sustainable Equity - Global Emerging Markets fonds en het Sarasin Sustainable Equity - USA fonds. SAM wint Sustainable Investment Manager Award In het verslagjaar won SAM de SRI/Sustainable Investment Manager of the Year Award tijdens de jaarlijkse uitreiking van de Awards for Excellence in Institutional Asset Management - Europe 2010. Voor zeer vermogende klanten blijkt de in 2008 geïntroduceerde Charity Desk een groot succes. De Charity Desk helpt deze klanten bij het realiseren van hun maatschappelijke ambities. De Charity Desk adviseert over de fiscale en financiële aspecten van het schenken aan goede doelen, maar stelt ook kennis beschikbaar vanuit het netwerk van de Rabobank. Bijvoorbeeld vanuit de Rabobank Foundation, het eigen maatschappelijke fonds dat al jaren lang actief is op het gebied van microkrediet. Stijging beheerd vermogen door valuta-effecten en positieve cashflow Het beheerd en bewaard vermogen van klanten steeg in 2010 tot 270,4 (230,4) miljard euro door valuta-effecten, de instroom van vermogen bij Sarasin en een gunstige beurskoers ontwikkeling. Mede door de lage rendementsverwachtingen op obligaties kozen meer klanten voor beleggingen in aandelen met een naar verwachting hoger rendement. Het beheerd en bewaard vermogen is als volgt verdeeld onder de dochters van de Rabobank Groep: - Robeco 149,6 (134,9) miljard euro; - Sarasin 82,5 (63,1) miljard euro; - Schretlen Co 8,4 (7,3) miljard euro; - Rabo Vastgoedgroep van 7,2 (7,0) miljard euro. De lokale Rabobanken bewaren het overige vermogen van klanten. De totale instroom van vermogen bedroeg 9,7 miljard euro. Deze instroom kwam volledig voor rekening van Sarasin. Als gevolg van de strategische keuzes die Robeco in 2010 maakte, was er bij dit onderdeel sprake van een uitstroom van 3,4 miljard euro en dit betrof voornamelijk institutioneel beheerd vermogen. Na het wereldwijde beursherstel van 2009 ontwikkelden de beurzen zich in 2010 ook positief, maar gematigder. De daling van de rente had een positief effect op het resultaat van beleggingen in obligatiefondsen. Deze ontwikkelingen resulteerden in een posi tieve ontwikkeling van het beleggingsresultaat tot 15,3 (34,0) miljard euro. De waardestijging van de US dollar en de Zwitserse frank ten opzichte van de euro resulteerde in een stijging van het beheerd vermogen met 16,5 miljard euro. Ontwikkeling beheerd en bewaard vermogen van klanten in miljarden euro's 280 260 250 240 230 220 Beheerd en bewaard vermogen van klanten naar beleggingstype ultimo 2010 Aandelen 47% Vastrentend 28% Gemengd 10% Geldmarkt 6% Alternatives 5% Vastgoed 3% Overig 1% 45 Vermogensbeheer

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 46