Sarasin breidt haar dienstverlening uit Sarasin breidde in 2010 haar dienstverlening uit voor private cliënten met investeringsadviezen en -oplossingen voor moeilijk verhandelbare activa. Hierbij moet gedacht worden aan onroerend goed, intellectueel eigendom en kunstvoorwerpen. Uit intern onderzoek bleek dat een relatief groot deel van de eigendommen van de groep 'high net worth private clients' bestaat uit deze moeilijk verhandelbare activa. De dienstverlening betreft het verbeteren van het rendement op deze goederen, het minimaliseren van de risico's die samenhangen met het eigendom ervan en omzetten van de goederen in liquide middelen. Door de uitbreiding van deze dienstverlening is het mogelijk de klant vanuit één partij een volledig pakket diensten aan te bieden. Sarasin - een traditie van duurzaamheid in vermogensbeheer Sarasin is een pionier in duurzaam beleggen en vermogensbeheer: dit uit zich in een systematische benadering van het beoordelen van bedrijven en landen, in combinatie met de toepassing van milieu- en sociale criteria. Sinds 2009 past Sarasin duurzaamheid als criterium voor beleggingsbeslissingen toe op alle portfoliomanagementmandaten van privatebanking- klanten in Zwitserland. Sarasin bekijkt continu welke diensten in overeenstemming gebracht kunnen worden met de Principles for Responsible Investments van de Verenigde Naties. Sarasin heeft in de afgelopen twintig jaar haar eigen oplossingen ontwikkeld. Een in het oog springend kenmerk van de benadering van Sarasin is dat de drempel om in aanmerking te komen voor duurzame investeringen verbonden is aan het milieu en de sociale impact van de bedrijfssector waarin het bedrijf opereert. Het bedrijf moet op het gebied van milieu, maatschappij en ondernemingsbestuur (ook aangeduid met de Engelse afkorting 'ESG') beter scoren dan zijn referentiegroep naarmate de impact van de sector kritischer is voor duurzame ontwikkeling. Eind 2010 bedroeg het duurzame beheerd en bewaard vermogen van Sarasin 10,7 miljard euro (+34%), hetgeen circa 30% is van de totale assets under management waar voor Sarasin een discretionair mandaat heeft (inclusief Sarasininvesteringsfondsen). Sarasin toonaangevende private bank voor sociaal verantwoord beleggen Sarasin ontving de 'Best private bank for socially responsible investing'-award van The Banker and Professional Wealth Management, twee toonaangevende vakbladen gepubliceerd door de Financial Times Group. Daarnaast nam Sarasin de eerste plaats in als beste duurzame vermogensmanager, in het recente rapport 'Wealth management on test - Who is sustainable?' van het financiële onderzoeksbedrijf Fuchs. Sarasin-Alpen won de Mohammed Bin Rashid Al Maktoum Business Award, een award die de aandacht vestigt op bedrijven die hebben bijgedragen aan de economische ontwikkeling van de Verenigde Arabische Emiraten. Schretlen Co en Rabobank Private Banking intensiveren samenwerking In 2010 zijn Schretlen Co en Rabobank Private Banking intensiever met elkaar gaan samen werken. Er is één beleggingsbeleid en er wordt beoogd de backoffices fysiek samen te voegen. De kracht van de samenwerking tussen beide partijen zit in de mogelijkheid om de klant te bedienen via het netwerk van de lokale Rabobanken met de kennis en kunde van een gespecialiseerde partij. Veel vermogende beleggers bankieren bij de lokale Rabobanken. Voor complexe vermogensvraagstukken, zoals bijvoorbeeld advies omtrent de Vrijgestelde Beleggingsinstelling (VBI), maar ook voor vermogensbeheer, kan de klant dichtbij, via de lokale Rabobank, worden bediend door een specialist van Schretlen Co. Uit het laatste onderzoek van Incompany 100 blijkt dat de dienstverlening van beide partijen wordt gewaar deerd. Rabobank Private Banking staat als enige partij al zes jaar onafgebroken in de top drie en Schretlen Co is sinds 2005 al driemaal bovenaan geëindigd. Rabobank Private Banking en Schretlen Co herzien beleggingskader Het beleggingskader van Rabobank Private Banking en Schretlen Co werd aangepast als gevolg van de lessen uit de financiële crisis. Er wordt meer aandacht geschonken aan een overzichtelijker assortiment en er wordt meer nadruk gelegd op de lange termijn en asset- allocatie dan voorheen. Dit vormt ook de basis voor de, vanaf 2011, te introduceren beleggings- serviceconcepten. 43 Vermogensbeheer

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 44