Positief beleggingsjaar Gemiddeld genomen was 2010 een positief beleggingsjaar. Het beleggings resultaat kwam uit op 15,3 miljard euro. Positieve valuta-effecten, de instroom van vermogen en gunstige koersontwikkelingen resulteerden in een toename van het beheerd en bewaard vermogen bij de vermogens- beheeractiviteiten met 17% tot 270,4 miljard euro. De totale instroom van vermogen bij Robeco, Sarasin en Schretlen Co kwam in 2010 uit op 9,7 miljard euro. Als gevolg van hogere provisies en deels ook door een hogere rentewinst steeg de nettowinst bij de vermogensbeheeractiviteiten met 154 miljoen euro tot 167 miljoen euro. Van de fondsen van Robeco versloeg in 2010 63% de benchmark. Ook Robecodochters Transtrend en Harbor Capital Advisors behaalden mooie rendementen voor hun klanten. De fondsen van Sarasin presteerden eveneens goed, eenderde van de fondsen presteerde in de top 25% van hun referentiegroep. De verduur zaming van het beleggingsassortiment zette zich voort met de introductie van nieuwe duurzame beleggingsfondsen. Van de totale beleggings portefeuille wordt 7% duurzaam belegd. www.robeco.com,www.sarasin.com,www.schretlen.com Aandeel in nettowinst Rabobank Groep 2010 Vermogensbeheer en beleggen Strategie vermogensbeheer Robeco, Sarasin en Schretlen Co zijn toonaangevende (internationale) vermogensbeheer ders en private banken. Ze bieden met een breed productassortiment en gespecialiseerde beleggingsteams passende beleggings- en vermogensdiensten aan voor elk type belegger. De zelfstandige belegger kan met Rabo Direct Beleggen kiezen uit een assortiment waaronder de fondsen van Robeco en Sarasin. Rabobank Private Banking en Schretlen Co bieden vermogensadvies en -beheer aan welgestelde en vermogende klanten. Robeco en Sarasin leveren diensten aan grote institutionele beleggers. Internationaal voorzien Robeco en Sarasin in beleggingsdiensten aan onder andere vermogende klanten. Verantwoord beleggen neemt hierbij een centrale plaats in. Factoren op het gebied van milieu, maatschappij en goed onder- nemingsbestuur zijn verder geïntegreerd in de processen. Robeco herziet strategie Robeco heeft begin 2010 de strategie voor de periode tot en met 2014 vastgesteld en hierbij een aantal duidelijke keuzes gemaakt. Robeco wil zijn positie als marktleider in Nederland verstevigen. In de institutionele beleggingsmarkt wil Robeco door het aanbieden van Strategie Rabobank Groep Bijdrage aan groepsstrategie Allfinance-marktleiderschap in Nederland - Aanbieden van breed assortiment beleggingsfondsen en vermogensbeheerdiensten via verschillende distributiekanalen voor elk type klant Internationale food- en agribank - Aanbieden van producten op het gebied van duurzaamheid en cleantech 41 Vermogensbeheer

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 42