Vooruitblik wholesalebankbedrijf en internationaal retail bankbed rijf Bedrijfslasten stijgen met 9% Baten nemen met 6% toe Met name door een toename van de overige resultaten zijn de totale baten van Rabobank International in 2010 gestegen tot 3.579 (3.380) miljoen euro. De toename van de overige resultaten met 369 miljoen euro tot 306 (-63) miljoen euro hing deels samen met het resultaat van 152 miljoen euro op de verkoop van een deel van het belang in de Indiase Yes Bank en met hogere handelsinkomsten bij Global Financial Markets. De rentebaten zijn met 5% gedaald tot 2.813 (2.955) miljoen euro. In 2009 profiteerde Global Financial Markets van de ontwikkeling van de rentestructuur, waardoor de rentewinst in 2009 op een hoog niveau lag. De provisie baten zijn met 6% gedaald tot 460 (488) miljoen euro. De totale bedrijfslasten van Rabobank International namen in het verslagjaar met 9% toe tot 1.939 (1.783) miljoen euro. De stijging hing deels samen met een daling van de waarde van de euro. Mede als gevolg van de groei van het aantal medewerkers zijn de personeelskosten met 2% gestegen tot 1.020 (998) miljoen euro. Het toegenomen aantal medewerkers hing samen met de overname van een drietal banken in Californië en de uitbreiding van de activiteiten van Bank BGZ. Hogere consultancy- en administratiekosten leidden tot een stijging van de andere beheerskosten met 17% tot 811 (691) miljoen euro. Omdat er meer werd afgeschreven op software, namen de afschrijvingskosten toe met 15% tot 108 (94) miljoen euro. Waardeveranderingen bedragen 64 basispunten De verbeterde economische omstandigheden en het goede kredietbeheer resulteerden in een daling van de waardeveranderingen bij Rabobank International; deze daalden met 36% tot 597 (940) miljoen euro. De verbetering van de economische situatie resulteerde vooral bij de wholesalebankactiviteiten in een forse afname van de waardeveranderingen. Mede door de aanhoudende economische recessie in Ierland was de daling van de waardeveranderingen bij de internationale retailactiviteiten beperkter. De waardeveranderingen bedragen 64 (105) basispunten van de gemiddelde kredietportefeuille en liggen daarmee boven het langjarige gemiddelde van 52 basispunten. Vermogenseis en RAROC De verdere completering van de uitrol van Basel II, portefeuilleontwikkelingen en een stringentere sturing op de omvang van de risicogewogen activa droegen bij aan een daling van de vermogenseis bij Rabobank International in 2010 met 11 tot 6,5 (7,3) miljard euro. Het economie capital, de interne vermogenseis, bedroeg 7,4 (7,6) miljard euro. De Risk Adjusted Return On Capital (RAROC) steeg met 1,3 procentpunt tot 10,1% (8,8%). Het economisch herstel zal ook in 2011 per land verschillen en kwetsbaar blijven. Rabobank International zal met volle kracht doorgaan op de ingeslagen weg naar vervulling van de ambitie om in Nederland de grootste bankte zijn in de volle breedte van de financiële dienst verlening en wereldwijd een leidende bank in de food- en agrisector te zijn. De relatie met de klant staat centraal, waarbij we de belangrijkste bank voor de klant willen zijn. Niet-kern- activiteiten worden verder afgebouwd en de groei van Direct Banking-activiteiten zal wereld wijd versterkt worden doorgezet. De sterke positie in de Verenigde Staten in zowel wholesale, rural als retail zal verder worden uitgebouwd en ook de Trade en Commodity Finance-activi- teiten zullen verder groeien. De activiteiten op de financiële markten zijn vooral gericht op het kunnen aanbieden van producten aan klanten om hun risico's te managen, zoals bijvoorbeeld transacties om valutarisico af te dekken. Verwacht wordt dat de private equitymarkt groeit en dat de samenwerking met de lokale Rabobanken toeneemt. Verder zullen in 2011 de eerste resultaten van de investering in de Agricultural Bank of China zichtbaar worden in de vorm van intensievere samenwerking en grotere afzet. Rabo Development onderzoekt samenwerkings mogelijkheden met banken in Oost- en Zuid-Afrika en in Zuidoost Azië, overeenkomstig het recentelijk geactualiseerde strategische plan. 40 Jaarverslag 2010 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 41