I I - - Op projectfinancieringen boven de 10 miljoen US dollar zijn de Equator Principles van toepas sing. Daartoe wordt door een onafhankelijke technisch adviseur een analyse uitgevoerd van zowel de sociale impact als de milieu-impact. Naar aanleiding van deze analyse wordt er een risicoclassificatie (A, B of C) opgesteld. In de portefeuille van REIF bevinden zich geen trans acties met een A-classificatie (potentieel significant ongunstig effect). Een aantal projecten heeft een B-classificatie (een potentieel beperkt ongunstig effect). De overige projecten kennen een C-classificatie (een potentieel minimaal tot geen ong unstig effect). Projectclassificatie volgens Equator Principles 2010 A 2009 2008 2007 2006 B 13 11 9 11 5 C 11 2 7 Totaal 24 13 16 11 5 In Europa was REIF onder meer betrokken bij twee grootschalige offshore windprojecten, C-Power II en III in België en in het Borkumproject in Duitsland. De projectfinanciering van C-Power is de grootste die ooit is afgesloten, en toont dat de Rabobank open staat voor finan cieel en technisch gezonde projecten. In de Verenigde Staten en Canada maakte REIF een stevige groei door, waarbij zowel onshore windenergieprojecten als zonne-energieprojecten werden gefinancierd. In Azië werd een project in China gefinancierd, in samenwerking met IFC. Uit onderzoek van Profundo in opdracht van De Eerlijke Bankwijzer naar de betrokkenheid van banken bij investeringen in duurzaam opgewekte energie bleek dat de Rabobank in de afgelopen twee jaar aanzienlijk meer dan de andere onderzochte banken investeerde in duurzame energie. Programma Betere Katoen De Rabobank is in 2009 het innovatieve 'Fast Track Betere Katoenprogramma' gestart samen met IDFH, ICCO, IKEA, Levi's, M&S, H&M, ECOM, Solidaridad en het Wereld Natuur Fonds. Het doel van dit programma is de katoenmarkt te transformeren en van duurzame katoen een commer cieel, verantwoord product te maken. Het programma moet ervoor zorgen dat in 2015 een miljoen ton duurzame katoen zal worden geproduceerd. Hierdoor wordt op grote schaal de klimaatvoetafdruk van katoenproductie teruggedrongen en de levensstandaard van honderd duizenden arme katoenboeren sterk verbeterd. Zowel de publieke als private partners investeren fors in het programma en hebben zich voor de komende vijfjaar gecommitteerd. Onderdeel van het programma is een innovatief Fast Track Fund, opgericht door de Rabobank Foundation samen met IDH en ICCO om investeringen van het bedrijfsleven in de productie van BCI-katoen productie te 'matchen'. De eerste projecten zijn in 2010 gestart in India en Pakistan. Ruim 20.000 boeren zijn getraind om hun katoen volgens de Better Cottonprincipes te verbouwen. Dit heeft geresulteerd in de eerste Better Cotton-oogst en verkoop van 40.000 ton. Food- en agriportefeuille Rabobank International groeit De kredietverlening van Rabobank International richt zich in Nederland op de top van de bedrijvenmarkt en internationaal op de food- en agrisector. De totale kredietportefeuille private cliënten van Rabobank International nam in 2010 met 6% toe tot 99,1 (93,4) miljard euro. In de Amerikaanse regio steeg de kredietportefeuille met 12% tot 39,7 (35,3) miljard euro. Het grootste deel van deze stijging werd veroorzaakt door valuta-effecten. Vanwege de inter nationale focus op de food- en agrisector werden niet-kernactiviteiten in het buitenland verder afgebouwd. De omvang van de food- en agrisector groeide in 2010 verder tot 44,1 (36,1) miljard Kredietverlening naar sector in miljarden euro's Food en agri HID Particulieren 120 100 60 40 20 0 2006 2007 2008 2009 2010 Kredietverlening naar regio ultimo 2010 Amerika Europa exclusief Nederland Australië en Nieuw-Zeeland Nederland Azië 38 Jaarverslag 2010 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 39