RAROC van de personeelskosten. Door de groepsbrede sturing op kosten en de lagere lasten in het kader van het depositogarantiestelsel daalden de andere beheerskosten met 7% tot 2.706 (2.908) miljoen euro. De afschrijvingskosten stegen met 8% tot 571 (527) miljoen euro. Waardeveranderingen bedragen 29 basispunten In 2010 was er sprake van gematigd economisch herstel. Het producentenvertrouwen verbeterde licht, maar het consumentenvertrouwen bleef laag. Het economisch herstel werd vooral gevoed door de opleving van de wereldhandel. Voor een groot deel van onze zakelijke klanten verbeterde de financiële positie. Hierdoor hoefde de Rabobank per saldo aanmerkelijk minder toe te voegen aan de voorzieningen. De waardeveranderingen daalden met name bij de lokale Rabobanken, Rabobank International en De Lage Landen. Op groepsniveau namen de waardeveranderingen af met 37% tot 1.234 (1.959) miljoen euro. Gerelateerd aan de gemiddelde kredietportefeuille bedroegen de waardeveranderingen 29 (48) basispunten. De waardeveranderingen liggen hiermee nog licht boven het langjarig gemiddelde van 23 basispunten. Nettowinst bedraagt 2.772 miljoen euro Met name door de lagere waardeveranderingen, maar ook door de hogere rentewinst en de gematigde stijging van de lasten, nam de nettowinst toe met 26% tot 2.772 (2.208) miljoen euro. De verantwoorde belastingen bedroegen 514 (229) miljoen euro. Hiermee komt de effectieve belastingdruk uit op 15,6% (9,4%). Een bedrag van 1.846 (1.395) miljoen resteert na aftrek van 'belang derden' en de betalingen op Rabo Ledencertificaten en hybride vermo gensinstrumenten. Dit bedrag werd aangewend om de vermogenspositie van de Rabobank te versterken. Om haar klanten ook in de toekomst goed te kunnen blijven bedienen moet de Rabobank haar solide vermogenspositie behouden. Hiervoor is het van belang dat er jaarlijks voldoende winst kan worden toegevoegd aan het vermogen. De Risk Adjusted Return On Capital (RAROC), het naar risico gewogen rendement op kapitaal, zorgt ervoor dat opbrengsten en risico's consequent tegen elkaar worden afgewogen. Ook wordt de RAROC gebruikt voor de prijsstelling op transactieniveau en in het krediet- fiatteringsproces. In 2010 realiseerde de Rabobank Groep een RAROC na belastingen van 12,5% (10,3%), een stijging van 2,2 procentpunt ten opzichte van 2009. 23 Financiële ontwikkelingen

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 24