9,9 Goede prestaties Beoordeling en beloning leden raad van bestuur De bezoldiging van de leden en oud-leden van de raad van bestuur van Rabobank Nederland bedroeg in 2010 10,3 miljoen euro. Dit bedrag bestaat uit: In miljoenen euro's 2010 2009 Salarissen 6,8 6,6 Pensioenlasten 1,6 1,3 Prestatiegebonden uitkeringen 1,7 1,8 Overige 0,2 0,2 Totaal 10,3 De coöperatieve identiteit en structuur van de Rabobank zijn verankerd in het belonings beleid voor de leden van de raad van bestuur. Binnen het kader van het door de centrale kringvergadering geformuleerde beloningsbeleid voor de leden van de raad van bestuur, dat past binnen de Visie op belonen, heeft de raad van commissarissen de prestatiegebonden uitkering van ieder lid van de raad van bestuur vastgesteld op basis van de beoordeling die heeft plaatsgevonden naar aanleiding van het functioneren in 2009. Het volledige remunera- tierapport 2009 is na behandeling door de raad van commissarissen besproken met de vertrouwenscommissie uit de centrale kringvergadering. Laatstgenoemde commissie heeft hierover verslag gedaan aan de centrale kringvergadering, die optreedt als vertegenwoordiger van de leden van Rabobank Nederland. Het totale inkomen van ieder lid van de raad van bestuur is in overeenstemming met de normen die zijn geformuleerd in de Nederlandse corporate governance code, de Code Banken en de Principes voor beheerst beloningsbeleid van De Nederlandsche Bank en de Autoriteit Financiële Markten. Reflectie op eigen functioneren De raad van commissarissen beoordeelt doorlopend het eigen functioneren en dat van de afzonderlijke commissies. Over 2010 voerde de raad van commissarissen ook een integrale evaluatie uit. Tevens wordt jaarlijks in een bilateraal gesprek tussen de voorzitter en elke commissaris het functioneren van de desbetreffende commissaris geëvalueerd. Voor zover noodzakelijk worden op basis van deze reflectie verbeteringen in het functioneren van de raad en de afzonderlijke commissarissen aangebracht en individuele of collectieve inspanningen op het gebied van kennisvergroting ondernomen. Belangrijke aandachtspunten bij de beoor deling van het functioneren zijn de aanwezigheid bij, en de bijdragen van commissarissen aan de vergaderingen van de raad, de mate waarin de raad, de commissies en de commissarissen voldoen aan het gewenste profiel, de samenstelling en de vereiste competenties van de raad van commissarissen en van de afzonderlijke commissies. Waar nodig worden de vertegen woordigde competenties aangevuld door nieuwe benoemingen. Het audit, compliance risk committee heeft in 2010 zijn samenstelling en functioneren tegen het licht gehouden en op grond daarvan enkele verbeteringen in de werkwijze doorgevoerd. De commissies uit de raad van commissarissen hebben naar het oordeel van de raad van commissarissen gedurende het verslagjaar op actieve en alerte wijze uitvoering gegeven aan hun taakopdracht. Hiermee werd een belangrijke bijdrage gegeven aan de vervulling van de toezichthoudende verantwoordelijkheid van de raad van commissarissen. De raad van commissarissen is tevreden over de algehele gang van zaken en over de wijze waarop de raad van bestuur de gevolgen van de uitdagende financiële en economische omstandigheden heeft weten op te vangen. Daarbij constateert de raad van commissarissen dat de kracht van de coöperatieve organisatiestructuur zich in 2010 opnieuw heeft bewezen. De raad bedankt het management en de medewerkers voor hun getoonde inzet en geleverde prestaties. Utrecht, 28 februari 2011 Raad van commissarissen 105 Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 106