Leden ing. AJ.A.M. Vermeer, voorzitter prof. mr. I.P. Asscher-Vonk A. de Bruijn ir. W. Dekker (per 17juni 2010) prof. mr. S.E. Eisma (tot 17 juni 2010) prof. dr. ir. L.O. Fresco mr. P.F.M. Overmars (tot 17 juni 2010) ir. H.C. Scheffer (tot 17juni2010) prof. dr. L. Koopmans prof. h.c. dr. ir. MJ.M.Tielen prof. dr. A.EI.C.M. Walravens Tussen de voorzitter van de raad van commissarissen en de voorzitter van het ACRC enerzijds en De Nederlandsche Bank anderzijds is intensief contact geweest over de wijze waarop de raad van commissarissen de toezichtsfunctie vervult. In een bespreking over risk management met de Senior Supervisors Group (een groep van internationale gouvernementele toezichthouders afkomstig van de centrale banken) in het najaar van 2010 hebben de voorzitter van de raad van commissarissen en de voorzitter van het ACRC uiteengezet hoe de Rabobank de financiële crisis heeft doorstaan. Commissie voor coöperatieve aangelegenheden De commissie voor coöperatieve aangelegenheden (CCA) bereidt de besluitvorming van de raad van commissarissen voor betreffende beleidsvoornemens van de raad van bestuur over de coöperatieve beleids- en structuurdimensie van de lokale Rabobanken en Rabobank Nederland. Daarnaast bereidt de CCA de besluitvorming van de raad van commissarissen voor over maatschappelijk verantwoord ondernemen. In 2010 heeft de CCA onder andere gesproken over aanpassing van het bestuursmodel voor de lokale Rabobanken tot het Rabomodel. Ook heeft de CCA aandacht besteed aan het verloop van de implementatie van het programma 'Rabobank 2010'voor de optimalisering van de bediening van de klanten van de lokale Rabobanken, de daarvoor door Rabobank Nederland te leveren ondersteuning en de afstemming daarop door Rabobank Nederland van haar eigen organisatie, via het project 'De Rabobank in Nederland in 2011In het kader van de klantbediening besprak de CCA het nieuwe bedieningsmodel voor verzekeren. De CCA besprak het eindrapport van de interne commissie Evaluatie Interne Financiële Verhoudingen en stond stil bij de opleidingsbehoefte van commissarissen van Rabobank Nederland en van de lokale Rabobanken. Voorts behan delde de CCA het MVO-gedeelte van het jaarverslag 2009 en wisselde zij met de raad van bestuur van gedachten over het verder implementeren in de bedrijfsvoering van de MVO- doelen. De CCA heeft een beschouwing gewijd aan de Rural Retailstrategie van Rabobank International en de herinrichting van Rabo Development. Met de raad van bestuur heeft de CCA de focus van de Rabobank op de food- en agrisector diepgaand verkend en aandacht besteed aan de wijze waarop de Rabobank haar expertise aan deze sector ten goede kan laten komen. Leden prof. dr. L. Koopmans, voorzitter prof. mr. I.P. Asscher-Vonk ir. W. Dekker (per 17juni2010) prof. dr. ir. L.O. Fresco ir. H.C. Scheffer (tot 17juni2010) dr. ir. A.W. Veenman (tot 17 juni 2010) ing. AJ.A.M. Vermeer prof. dr. A.EI.C.M. Walravens Leden prof. dr. A.EI.C.M. Walravens, voorzitter prof. mr. I.P. Asscher-Vonk ir. W. Dekker (per 17juni2010) prof. dr. ir. L.O. Fresco prof. dr. L. Koopmans ir. H.C. Scheffer (tot 17juni2010) dr. ir. A.W. Veenman (tot 17 juni 2010) ing. AJ.A.M. Vermeer Benoemingscommissie De benoemingscommissie bereidt de besluitvorming van de raad van commissarissen voor betreffende de samenstelling van en (her)benoemingen in de raad van commissarissen en de raad van bestuur. Tevens brengt de commissie aan de raad van commissarissen advies uit ten aanzien van benoemingen op directeursposities binnen de Rabobank en de gelieerde instel lingen en behandelt zij het thema 'management en talent' in de volle breedte. De benoemings commissie behandelde de benoemingen en herbenoemingen in de raad van commissarissen. Voorts heeft de benoemingscommissie de raad van commissarissen geadviseerd over de profielschets voor de raad van bestuur, die is aangepast conform de bepalingen van de Code Banken. Remuneratiecommissie De remuneratiecommissie bereidt de besluitvorming van de raad van commissarissen voor betreffende de remuneratie van de leden van de raad van bestuur en het remuneratiebeleid voor de leden van het executive kader. Daarnaast volgt zij nauwgezet het remuneratiebeleid in de externe markt en adviseert zij de raad van commissarissen over de toepassing van de richtlijnen betreffende het beloningsbeleid in de bancaire sector. In 2010 heeft de remuneratie commissie zich, binnen de kaders van het door de centrale kringvergadering vastgestelde remuneratiebeleid en aan de hand van de beoordeling van het functioneren van de raad van bestuur en de individuele leden van de raad van bestuur, diepgaand beziggehouden met de beloningsvoorstellen (waar onder begrepen de variabele beloningen) voor de individuele leden van de raad van bestuur. Tevens richtte de commissie zich op de beloningsoverzichten van de medewerkers op de lagere echelons en op de overige beloningsgerelateerde aspecten die volgen uit de Code Banken alsmede op de Visie op Belonen van de Rabobank. 101 Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 102