commissie op te richten, gelet op de vele raakvlakken met de taken van de bestaande commissie. Verder is de toezichthoudende taak van de raad van commissarissen in het kader van het beloningsbeleid voor het senior management uitgebreid zoals volgt uit de bepalingen van de Code Banken. Honorering raad van commissarissen In 2010 bedroeg de honorering van de leden en oud-leden van de raad van commissarissen van Rabobank Nederland in totaal 1,5 (1,6) miljoen euro. Benoemingen en herbenoemingen Benoemingen en herbenoemingen van commissarissen worden gedaan door de algemene vergadering op voordracht van de raad van commissarissen en na advies van de centrale kringvergadering. Mevrouw Fresco en de heer Vermeer waren in 2010 aftredend en her benoembaar. De heren Eisma, Scheffer en Veenman waren eveneens aftredend, maar wegens het bereiken van de maximale zittingsduur niet herbenoembaar. De heer Overmars besloot als commissaris terug te treden in verband met zijn benoeming tot voorzitter van het bestuur van Vereniging Achmea. De raad van commissarissen dankt deze vier heren zeer voor hun waardevolle bijdrage aan het functioneren van de raad van commissarissen gedurende de afgelopen jaren. Voor de door het vertrek van deze commissarissen ontstane vacatures zijn drie individuele profielschetsen opgesteld, uitgaande van de profielschets van de raad van commissarissen alsmede de samenstelling en het takenpakket van de raad van commissarissen op de korte en de lange termijn. Op 17 juni 2010 besloot de algemene vergadering van Rabobank Nederland mevrouw Fresco en de heer Vermeer te herbenoemen als commissaris. Per gelijke datum benoemde de algemene vergadering de heren ir. W. Dekker, drs. E.A.J. van de Merwe en per 29 september 2010 de heer S.L.J. Graafsma RA tot lid van de raad van commissarissen. Eind 2010 resteert nog één vacature in de raad. Het streven is deze vacature op afzienbare termijn te vervullen. Raad van commissarissen blijft op de hoogte van ontwikkelingen De voorzitter van de raad van commissarissen onderhoudt intensief contact met de voorzitter van de raad van bestuur en overlegt maandelijks met de interne accountant en de directeur Toezicht. Verder vindt minstens viermaal per jaar een gesprek plaats tussen de voorzitter van de raad van commissarissen, de voorzitter van het audit, compliance risk committee, de externe accountant en de interne accountant. De leden van de raad van commissarissen zijn gedurende het jaar geregeld als toehoorder aanwezig bij vergaderingen van de Ondernemingsraad van Rabobank Nederland, bij de vergaderingen van de Groepsondernemingsraad Aangesloten Banken en bij de vergaderingen van de kringen en de centrale kringvergaderingen. Hierdoor houdt de raad van commissarissen goed voeling met wat er leeft bij de belangrijkste stakehol ders van Rabobank Nederland, de lokale Rabobanken. De commissarissen hebben zich binnen het programma voor permanente educatie laten informeren over ontwikkelingen op ICT- gebied, met een focus op het belang van dit onderwerp voor de bedrijfsvoering van Rabobank en over de toenemende vereisten van de zijde van toezichthouders. Voorts hebben de commissarissen deelgenomen aan een workshop onder leiding van een externe deskundige over de wereldvoedselstromen, een workshop over strategische ontwikkelingen in de financiële sector wereldwijd, alsmede aan een sessie over de impact van nieuwe regelgeving op de Rabobank Groep. Vergaderfrequentie raad van commissarissen De raad van commissarissen vergaderde in 2010 negenmaal. Geen enkele commissaris is herhaaldelijk bij deze vergaderingen afwezig geweest. De raad van commissarissen kent vijf commissies. Het audit, compliance risk committee kwam in 2010 elfmaal bijeen, de commissie voor coöperatieve aangelegenheden vijfmaal, de benoemingscommissie vijfmaal en de remuneratiecommissie viermaal. De beroepscommissie hoefde in 2010 niet bijeen te komen. 99 Verslag raad van commissarissen Rabobank Nederland

Jaarverslagen Rabobank | 2010 | | pagina 100