1 1 Missie en ambitie De Rabobank Groep werkt als stuwende en vernieuwende kracht in het gezamenlijke belang van mensen en gemeenschappen door ze te helpen bij het realiseren van hun ambities met de best mogelijke financiële oplossingen. Daarbij wil de Rabobank Groep in Nederland de grootste, beste, meest klantgedreven en vernieuwende financiële instelling zijn die bijdraagt aan een duurzame ontwikkeling van welvaart en welzijn. Maatschappelijk verantwoord onder nemen is geïntegreerd in de kernactiviteiten. Internationaal ambieert de Rabobank Groep de positie van beste food- en agribank met een sterke aanwezigheid in de belangrijkste food- en agrilanden. Daarbij worden de in Nederland opgebouwde kennis en kunde ingezet. Ook mondiaal wil de Rabobank Groep excelleren in duurzaam ondernemen. Kernwaarden Rabobank Groep De Rabobank Groep laat zich leiden door vier kernwaarden, die voortvloeien uit haar missie en ambitie: respect, integriteit, professionaliteit en duurzaamheid. Op basis hiervan biedt de Rabobank Groep haar klanten financiële diensten die in een moderne samenleving nodig zijn om deel te nemen aan het economische verkeer. Rekening houdend met de eigen doelstellin gen, waarden en wet- en regelgeving, respecteert de Rabobank Groep de cultuur en de gebruiken van landen waarin de bank is gevestigd. Organisatieschema Rabobank Groep situatie per 1 januari 2010 9,5 miljoen klanten 1,8 miljoen leden 147 lokale Rabobanken met 1.010 vestigingen Rabobank Nederland Ondersteuning lokale Rabobanken Wholesalebankbedrijf en internationaal retailbankbedrijf Staffuncties Rabobank Groep 1 Particulieren 1 Food-en agribusiness 1 Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen 1 Bedrijven 1 Rabobank International - Rabobank Foundation 1 Private Banking 1 Rabo Development 1 Investor Relations 1 Overige ondersteunende afdelingen 1 Long Term Funding 1 Overige stafafdelingen Allfinanz-dienstverlening Vermogensbeheer Robeco, Sarasin, Schretlen Co, Orbay Leasing De Lage Landen - Athlon, Freo Vastgoed Rabo Vastgoedgroep - Bouwfonds Property Development, MAB Development, FGH bank, Bouwfonds REIM, Fondsenbeheer Nederland Verzekeren Eureko (39%) - Interpolis Zakelijk Bizner, Rembrandt Fusies Overnames Wonen Obvion (70%) Internationaal retail ACCBank, Bank BGZ Partnerbanken Banco Terra (31%), Banco Regional (40%), BPR (35%), NMB (35%), ZNCB (46%), URCB (10%) De lokale Rabobanken en hun leden vormen de kern van het bankbedrijf en zijn de belangrijkste stakeholders van de coöperatie. Rabobank Nederland is de centrale (juridische) entiteit en faciliteert de lokale Rabobanken onder meer op het gebied van de ontwikkeling van nieuwe producten en in de marktbewerking. Binnen Rabobank Nederland worden staffuncties voor de lokale Rabobanken en voor de gehele Rabobank Groep uitgevoerd.Ten slotte bedient Rabobank International met haar expertise een groot aantal corporate en retailklanten wereldwijd. Rabo Development participeert in plattelandsbanken in ontwikkelingslanden. De Allfinanz-dienstverlening van de Rabobank Groep wordt gerealiseerd door diverse specialistische dochterondernemingen en deelnemingen die onder hun eigen naam op de verschillende markten opereren. 97 Profiel Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2009 | | pagina 98